Ora-ïto, enfant terrible priemyselného dizajnu v Bratislave (2. októbra 2013)

Ora-ïto je značka a pseudonym Ita Morabita, mladého francúzskeho dizajnéra, ktorý sa svojimi provokatívnymi myšlienkami bleskovo dostal na vrchol sveta dizajnu.

Ora-ïto bude hosťom aktuálneho vydanie podujatia Clubovka, ktoré sa uskutoční v stredu 2. októbra o 19.00 v MINI Auto Palace, na Vajnorskej 136/C v Bratislava.

Na začiatku svojej kariéry predstavoval svoj dizajn a myšlienky prostredníctvom fiktívnych výrobkov osignovaných známymi značkami na svojej internetovej stránke. Ľudia začali objednávať výrobky, ktoré neexistovali. Veľké spoločnosti ako Louis Vuitton, Swatch, Apple a Levi’s mohli sebavedomého dizajnéra žalovať, ale tak ich zaujal jeho dizajn, že radšej využili jeho služby.

Ora-ïto charakterizuje jeho poznateľný jednoduchý štýl, spájajúci jednoduché so zložitým. Jeho koncepty sú futuristické a provokujúce.

Dnes navrhuje pre najväčšie svetové značky ako Heineken, Adidas, Ogo, Artemide, B&B, Cappellini, L’Oréal, Toyota, LaCie, Danone, Christofle, Ballantine’s, Sagem a mnohé dalšie. Dostal mnoho ocenení, medzi ktorými sú "Oscar za najlepší dizajn obalu", za hliníkovú fľašu pre pivo Heineken, cenu "Janus Award" za najlepší architektonický návrh budovy Toyota a "Red Dot Design Award" za svetlá pre Artemide.