Skončil sa 13. ročník FIFFB-y (13.‑17. apríl 2011)

FIFFBA13. ročník Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu sa skončil v nedeľu 17. apríla. Festival, ktorý sa konal v spolupráci s Francúzskym inštitútom ponúkol 30 najlepších krátkometrážnych aj dlhometrážnych snímok z frankofónnych krajín.

13. ročník Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu otváral celovečerný film Tournée, z dielne známeho francúzskeho režiséra Mathieu Amalrica (diváci ho mali možnosť spoznať vo filme Quantum of Solace). Slávnostné otvorenie FIFFB-y sa konalo v divadle P.O. Hviezdoslava 13. apríla a úvodný ceremoniál moderoval herec Lukáš Latinák.

J.E. Jean-Marie Bruno, francúzsky veľvyslanec na Slovensku pri príležitosti otvorenia udalosti predniesol prejav.

J.E. Jean-Marie Bruno odpovedá na otázky TV Markíza

J.E. Jean-Marie Bruno odpovedá na otázky TV Markíza

 

V piatok 15. apríla odštartovala Filmovú noc na Hviezdoslavovom námesti v centre Bratislavy predpremiéra filmu Potiche (Profesionálna manželka) od režiséra Francoisa Ozona. Tento klenot medzi filmami postavil do hlavnej úlohy nestrnúcu Catherine Deneuve a Gérarda Depardieu. Filmová noc trvala do soboty rána v kine Mladosť. Hrali sa nasledovné filmy : tragikomédia Tournée, moderný romantický film Happy Few a komédia Kill me please.

 

Máš rád dobrý film ? Chýba ti dobré kino ? Trápi ťa stav a príčiny vytrácania sa kín z centra mesta ? Zaujíma ťa, ako by sa to dalo zmeniť ? Vo štvrtok 14. apríla o 18.30 sa v priestoroch „Barca“ Filmovej a televíznej fakulty VŠMU uskutočnila v rámci festivalu aj verejná diskusia o budúcnosti klasických kín a kultúry v meste.