Imaginárne páry Oliviera Ciappu na Mesiaci fotografie (9. november ‑ 20. december 2013)

Eva Longoria a Lara Fabian. Herečka a speváčka, 2013

Eva Longoria a Lara Fabian. Herečka a speváčka, 2013

 

23. Mesiac fotografie Bratislava

OLIVIER CIAPPA : « IMAGINÁRNE PÁRY»

Kurátor: Christophe Mauro

Vernisáž v sobotu 9. novembra 2013 o 15.00 hod.

Galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, Bratislava
Výstava od 10. novembra de 20. decembra 2013

Otvorené od pondelka do piatku od 8.00 do 19.00
a 10. novembra od 12.00 do 18.00

VSTUP VOĽNÝ

 

„Čo majú spoločné Eva Longoria, Yael Naim, Florent Manaudou a Élie Semoun? Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že nič. Napriek tomu sa každá z týchto osôb z odlišného prostredia a kultúry ponúkla, že bude pózovať pre fotografa Oliviera Ciappu na výstave odsudzujúcej „pustošenie“ spôsobené homofóbiou.

Myšlienka je jednoduchá: líči slávne osobnosti, akoby boli pármi rovnakého pohlavia, alebo akoby boli rodičmi s rovnakým pohlavím. Sublimáciou týchto imaginárnych párov Olivier Ciappa búra všetky naše predsudky a snaží sa zmierniť napätie, ktoré spoločnosť pociťuje voči uvedenej menšine. Tieto veľkoplošné fotografie môžete vidieť od septembra až do konca októbra vystavené na niekoľkých miestach v Paríži a aj v ďalších francúzskych mestách. Vystavovať sa budú aj v krajinách za francúzskymi hranicami; kdekoľvek, kde je boj proti homofóbii relevantný.

Vystavené diela sa vám zapáčia, sú dojemné, presvedčivé a šokujúce, a určite vás nenechajú ľahostajnými. Či už vystavované vonku alebo v intímnejšom prostredí, tieto fotografie budú mať svoj vlastný život, ale vždy sa budú snažiť spájať ľudí proti homofóbii a epidémii AIDS. Boli by sme radi, keby tieto fotografie uvidelo čo najviac divákov, aby sa láska mohla vrátiť tam, kam patrí. Na dosiahnutie tohto cieľa budeme potrebovať vašu podporu, aby projekt získal vážnosť, ktorá mu právom prináleží.“

 

Olivier Ciappa
Olivier Ciappa osciluje medzi veľmi rôznorodými umeleckými disciplínami, stále však s jediným cieľom : rozprávať príbehy, ktoré mu umožňujú ukázať nám jeho pohľad na svet krásy, nežnosti a pokoja, ktoré sú také vzácne.

Tento mladý 33-ročný umelec, rodák z Polynézie, sa venuje nakrúcaniu krátkometrážnych filmov, réžii hudobných komédii pre divadlo, kresbe, ilustrácii detských kníh, tvorbe poštových známok, produkcii a réžii dokumentárnych filmov, žurnalistike a samozrejme i fotografii.

 

Viac info

Partner

Fotky z vernisáže

Viac fotiek na našej facebookovej stránke