Dobrodružstvo Európskeho junior parlamentu pokračuje (7.‑12. mája 2014)

Z iniciatívy Sciences Po Dijon sa v období od 7. do 12. mája zúčastní skupina 12 gymnazistov z bilingválnych a európskych sekcií medzinárodného zasadania Európskeho junior parlamentu, ktoré sa bude konať v Dijone. Toto podujatie, ktorého sa zúčastnia slovenskí a francúzski študenti ako aj študenti z poľských a českých partnerských krajov Burgundska, privíta Krajská rada Burgundska.

Simulácia Európskeho parlamentu je pokračovaním slovenskej edície Európskeho junior parlamentu, ktorého sa zúčastnilo 75 gymnazistov z francúzsko-slovenských bilingválnych a európskych sekcií. Podujatie je výsledkom spolupráce medzi Sciences Po Dijon, Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku, Francúzskym inštitútom na Slovensku, Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku a Univerzitou Komenského.

Podporuje ho Európska únia v rámci aktivít zameraných na európske občianstvo a koná sa v období, kedy si pripomíname Deň Európy (9. marec). Voľby do Európskeho parlamentu, v ktorých si občania zvolia 751 poslancov, budú prebiehať od 22. do 25. mája 2014 vo všetkých 28 členských štátoch EÚ (24. mája na Slovensku a 25. mája vo Francúzsku)

 

Pozrite si "Destination Bratislava" a bonusy na TV5 Monde Relácia o slovenskej edícii Európskeho junior parlamentu bude vysielaná na TV5 Monde v sobotu 17.mája 2014 medzi 11:30 a 11:33.

 

                                          Destination Bratislava

Bonus : Pourquoi organiser une simulation du Parlement européen en   Slovaquie et en français ? S.E.M. Didier Lopinot, Ambassadeur de France en Slovaquie

Bonus : Le français, langue d’Europe ? Lukáš Macek, directeur du campus européen de Sciences Po à Dijon.

Pozrite si reportáž na France 3 (od 16’38)