Noc literatúry (14. máj 2014)

NOC LITERATÚRY 2014
Streda 14. mája 2014 od 18.00 do 22.00 hod.
Bratislava, medzi Šafárikovým námestím a Lazaretskou ulicou

Úryvky z diel európskej literatúry v podaní slovenských osobností budú opätovne prezentované na netradičných, no atraktívnych miestach Bratislavy.

Čítania začnú o 18.00 hod. na všetkých miestach naraz, pokračujú v 30 min. intervaloch (15 min. čítanie, 15 min. presun na ďalšie miesto). Vstup voľný!

Francúzsku literatúru bude tento rok reprezentovať kniha Naše rozchody od Davida Foenkinosa. Čítať bude herec Juraj Hrčka v Galérii 19 na Lazaretskej 19.

ČO:
David Foenkinos:
Naše rozchody
Preklad : Marta Činovská Slovart 2013

Alica a Fritz sa stretnú v klube, zabávajú sa a nadránom sa ich cesty skrížia. Fritz má hlavu v oblakoch, žije vo svete slov a ich významov, pracuje ako redaktor v prestížnom vydavateľstve a neznáša konflikty. Alica je učiteľka nemčiny, pochádza z malomeštiackej úradníckej rodiny, musí mať vo všetkom jasno a lipne na rodinných tradíciách. Zaľúbia sa, no celý ich spoločný život to sú samé rozchody…

 

KDE:
Galéria 19, Lazaretská 19

Galéria 19 v krásnej puristickej stavbe je výstavným priestorom, ktorého dramaturgia prináša najmä tvorbu renomovaných slovenských a českých výtvarníkov strednej a staršej generácie. Noc literatúry zastihne galériu tesne pred vernisážou novej výstavy. Neprivíta nás však prázdny priestor, ale takmer hotová inštalácia…

Viac o podujatí na: