Deň otvorených dverí Francúzskeho inštitútu (21. mája 2014)

Takmer 600 ľudí, z čoho okolo 200 žiakov slovenských škôl, prekročilo v stredu 21. mája 2014 za krásneho slnečného počasia prah dverí Francúzskeho inštitútu, aby sa oboznámili s francúzštinou, zúčastnili sa burzy kníh a dozvedeli sa niečo viac o vedeckých aktivitách a digitálnej knižnici,… ale aj o Francúzskej škole, bilingválnej sekcii Gymnázia Metodova, o štúdiu vo Francúzsku a štúdiu politických vied na Sciences Po, o cestovnom ruchu vo Francúzsku (prostredníctvom Atout France), ako aj o Európe mladých a kultúrnej Európe (prostredníctvom Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu).

Takisto ste sa v hojnom počte stretli pri káve, ktorú si bolo treba objednať po francúzsky, a ochutnali rôzne francúzske špeciality. To všetko v slávnostnej a uvoľnenej atmosfére.

Vďaka živému trávniku na Hlavnom námestí sa viaceré aktivity mohli konať aj vonku: petang, piknik, spoločenské hry či úvod do francúzštiny upútavali aj pozornosť okoloidúcich, ktorí sa pristavovali, aby sa dozvedeli niečo viac.

Deň sa ukončil premietaním francúzskej komédie Le nom des gens, po ktorej na nádvorí Kutscherfeldovho paláca nasledoval koncert v podaní Kataríny Feldekovej a Ľubomíra Feldeka z moderátorskej pozície.

Kompletný program na stiahnutie

Ďakujeme vám všetkým za to, že ste tento deň premenili na nezabudnuteľné podujatie!

 

                                                              VÝSLEDKY

HĽADANIE POKLADU
1. cena: 60 hodinový kurz francúzštiny na Francúzskom inštitúte
Nina FRAŇOVÁ
2. cena: veľký darčekový kôš plný chutných francúzskych produktov od La Vie en Rose
Marek VOJTEK
3. cena: malý darčekový kôš s neodolateľnými francúzskymi výrobkami od La Vie en Rose
Matúš SELECKÝ

KVÍZ PRE ŠKOLÁKOV
Knihy a malé prekvapenia
1. cena: Anna OVEČKOVÁ
2. cena: Emma KREBS
3. cena: Magdaléna ŠIMKOVÁ

Gratulujeme!!

 

Fotografie z podujatia

Viac fotiek nájdete na našej facebookovej stránke!