EuroFilmClub Bratislava : "Camille redouble" (24. júna 2014, 20:30)

 

EUROFILMCLUB BRATISLAVA
CAMILLE REDOUBLE

Kino Lumière, Špitálska 4, Bratislava, 24. júna 2014 o 20:30

Réžia : Noémie Lvovsky
Hrajú : Noémi Lvovsky, Samir Guesmi, Judith Chemla

V pôvodnom znení s anglickými titulkami

Camille mala šestnásť rokov, keď stretla Erica. Ich láska bola vášnivá a narodila sa z nej dcéra. O 25 rokov neskôr opustil Eric Camille kvôli mladšej žene. Na silvestrovský večer sa Camille vráti do minulosti. Opäť má šestnásť rokov. Stretáva sa s rodičmi, priateľkami a s Ericom. Odíde a zmení životom obom ? Alebo ho bude znovu milovať, hoci pozná koniec ich lásky ?

                 

 

EUNIC je sieť medzinárodných kultúrnych inštitúcií členských krajín Európskej únie, ktoré pôsobia v zahraničí a jeho cieľom je propagácia kultúrnej spolupráce medzi členskými štátmi EÚ v Európe a v ostatných krajinách. Vo svete existuje približne osemdesiat združení EUNIC, ktoré pôsobia vo sfére umenia, jazykov, vzdelávania a medzikultúrneho dialógu a spolupracujú s hlavnými kultúrnymi inštitúciami hosťovskej krajiny.
Hlavným cieľom projektu EuroFilm Club je propagovať európsku kinematografiu. Jedenkrát v mesiac každý člen zoskupenia EUNIC predstaví v spolupráci so Slovenským filmom ústavom jeden film reprezentujúci danú krajinu. Cyklus s názvom Existuje spoločná európska kultúra ? sa začne v máji a otvorí ho taliansky film Viaggio Sola (réžia Maria Sole Tognazzi), ktorý vznikol v roku 2013 a diváci ho mohli vidieť na najdôležitejších svetových festivaloch. V júni bude nasledovať francúzsky film a cyklus potrvá až do apríla roku 2015.
V tomto období svoje filmy predstavia nasledujúce inštitúcie : Bulharský kultúrny inštitút, České centrum, Francúzsky inštitút, Goetheho inštitút, Poľský inštitút, Rumunský kultúrny inštitút v Prahe, Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva, Veľvyslanectvo Chorvátskej republiky, Veľvyslanectvo Srbskej republiky.