Oslavu 14. júla 2011 korunoval veľký úspech ! (14. júl 2011)

Po prvýkrát mali tento rok aj obyvatelia Bratislavy a návštevníci hlavného mesta možnosť zúčastniť sa osláv francúzskeho národného sviatku 14 júla.

Slávnostný večer bol zorganizovaný Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku, Francúzskym inštitútom na Slovensku, Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou a mnohými ich partnermi priamo na Hlavnom námestí v Bratislave.

Od 15. do 21. hodiny sa širokej verejnosti predstavili propagačné stánky francúzskych firiem, ktoré ponúkali degustácie svojich produktov zadarmo. Francúzsky inštitút rovnako inštaloval svoj stánok, aby priamo v centre diania prezentoval svoju novú ponuku kurzov francúzštiny na školský rok 2011/2012.

Od 18. hodiny sa večer niesol v znamení rytmických koncertov, ktoré slovenskému publiku predstavili francúzsku hudbu na rôzne spôsoby. Na programe bola francúzsko-slovenská hudobná skupina « Roc’hann » (hrajúca hudbu z Bretónska a iných kútov sveta), « La Tête ailleurs » (pop-rock), a « Cassandre » (pop – new wave).

Oslava 14. júla bola korunovaná veľkým úspechom. Zostáva nám teraz vpísať túto novú slávnostnú udalosť do kultúrnej mozaiky hlavného mesta. Už teraz sa s Vami tešíme na oslavy 14. júla 2012 !

 

Niekoľko záberov z osláv dobytia Bastily 14. júla 2011

  • Prejav francúzskeho veľvyslanca J.E. Jean-Marie Bruna prekladala pani Anna Beniakova.
  • Stánok Francúzskeho inštitútu na Slovensku
  • Francúzsko-slovenská skupina Roc’hann a jej muzikanti ovládajúci hru na gajdách.
  • Skupina "La Tête ailleurs" roztancovala celé námestie.
  • Hlasy spevákov Piera a Fla, z Cassandre zasa roztancovali srdcia.
  • Oslavy na Hlavnom námestí.