Francúzske filmy na festivale FebioFest 2015 (20. ‑ 26. marca)

Medzinárodný filmový festival Febiofest 2015, ktorý sa uskutoční v Bratislave do 20. do 26. marca 2015, uvedie v rámci svojho programu množstvo francúzskych filmov a francúzskych koprodukcií.

Francúzsky program festivalu:

20.3.

KINO LUMIÈRE
15.00 K3 Vojdi do prázdna / Soudain le vide /, r. Gaspar Noé, 2009, Franc./Nem./Tal., 162 min
18.00 K3 Nesmrteľný príbeh / Histoire immortelle /, r. Orson Welles, 1968, Franc., 58 min
22.00 K3 Bohémsky život / La vie de Bohéme /, r. Aki Kaurismäki, 1992, Fín./Franc./Nem./Švéd., 100 min
22.00 K4 Samba / Samba /, r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., 120 min

KINO MLADOSŤ
18.00 Sama v Afrike / White Material /, r. Claire Denis, 2009, Franc./Kamerun, 106 min

FK 35mm VŠMU
16.30 K1 Choď do pekla / Mange tes morts /, r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., 94 min

21.3.

KINO LUMIÈRE
13.00 K3 Sama v Afrike / White Material /, r. Claire Denis, 2009, Franc./Kamerun, 106 min
21.30 K3 Proces / Le Procès /, r. Orson Welles, 1962, Franc./NSR/Tal., 118 min.

KINO MLADOSŤ
18.00 Noc na Zemi / Night on Earth /,  r. Jim Jarmusch, 1991, Franc./V. Brit./Nem./USA/Japon., 129 min
20.30 Kde pracuješ, oci? / Fils de /, r. HPG (Hervé-Pierre Gustave), 2014, Franc., 70 min

FK 35mm VŠMU
18.30 K1 Bohémsky život / La vie de Bohème /, r. Aki Kaurismäki, 1992, Fín./Franc./Nem./Švéd., 100 min

22.3.

KINO LUMIÈRE
14.00 K1 Prichádzame ako priatelia / We Come As Friends r. Hubert Sauper, 2014, Franc./Rak., 105 min
22.00 K1 Kde pracuješ, oci? / Fils de /, r. HPG (Hervé-Pierre Gustave), 2014, Franc., 70 min
20.30 K2 Voľný pád / Szabadesés /, r. György Pálfi, 2014, Maď./Franc./Juž. Kórea, 89 min
22.30 K2 Samba / Samba /, r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., 120 min
15.30 K4 Othello / Othello /, r. Orson Welles, 1952, USA/Tal./Franc./Maroko, 90 min


23.3.

KINO LUMIÈRE
18.00 K1 Tom na farme / Tom á la ferme /, r. Xavier Dolan, 2013, Kanada/Franc., 102 min.
20.00 K1 Noc na Zemi / Night on Earth /, r. Jim Jarmusch, 1991, Franc./V. Brit./Nem./USA/Japon., 129 min.
14.30 K2 Samba / Samba /, r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., 120 min.
17.30 K4 F ako falzifikát / Vérités et mensonges /, r. Orson Welles, 1973, Franc./Irán/NSR, 89 min.

FK 35mm VŠMU
20.30 K1 Pán Nikto / Mr. Nobody /, r. Jaco van Dormael, 2009, Belg./Franc./Kan./Nem., 137 min.

24.3.

KINO LUMIÈRE
16.00 K1 Za kráľovnú a za vlasť / Queen and Country /, r. John Boorman, 2014, V. Brit./Írsko/Franc./Rum., 114 min
20.30 K2 Pán Arkadin / Mr. Arkadin /, r. Orson Welles, 1955, Franc./Špan./Švajč., 93 min
 

KINO MLADOSŤ
18.15 Blízko smrti / Near Death Experience /, r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., 87 min
22.00 Tom na farme / Tom à la ferme /, r. Xavier Dolan, 2013, Kanada/Franc., 102 min

25.3.

KINO LUMIÈRE
14.00 K1 Blízko smrti / Near Death Experience /, r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., 87 min
17.45 K1 Učiteľka zo škôlky / Haganenet /, r. Nadav Lapid, 2014, Izrael/Franc., far., 119 min
20.00 K1 Laurence Anyways / Laurence Anyways /, r. Xavier Dolan, 2012, Kanada/Franc., 169 min, špeciálna projekcia v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku
20.30 K2 Prichádzame ako priatelia / We Come As Friends /, r. Hubert Sauper, 2014, Franc./Rak., 105 min
22.00 K3 Pán Nikto / Mr. Nobody /, r. Jaco van Dormael, 2009, Belg./Franc./Kan./Nem., 137 min
 

KINO MLADOSŤ
16.00 Voľný pád / Szabadesés /, r. György Pálfi, 2014, Maď./Franc./Juž. Kórea, 89 min
20.00 Za kráľovnú a za vlasť / Queen and Country /, r. John Boorman, 2014, V. Brit./Írsko/Franc./Rum., 114 min
 

FK 35mm VSMU
20.45 K1 Vojdi do prázdna / Soudain le vide /, r. Gaspar Noé, 2009, Franc./Nem./Tal., 162 min
 

ARTKINO ZA ZRKADLOM
20.00 Choď do pekla / Mange tes morts /, r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., 94 min

26.3.

KINO LUMIÈRE
22.00 K1 Blízko smrti / Near Death Experience /, r. Gustave Kervern, Benoît Delépine, 2014, Franc., 87 min
19.00 K3 Choď do pekla / Mange tes morts r. Jean-Charles Hue, 2014, Franc., 94 min

KINO MLADOSŤ
16.00 Samba / Samba /, r. Olivier Nakache, Eric Toledano, 2014, Franc., 120 min
18.15 Učiteľka zo škôlky / Haganenet /, r. Nadav Lapid, 2014, Izrael/Franc., 119 min
20.30 Laurence Anyways / Laurence Anyways /, r. Xavier Dolan, 2012, Kanada/Franc., 169 min