Noc hudby s kapelou Barbora Botošová & Bohémiens a Agátou Siemaszko - Gypsy Queen Project (19. jún 2015, 18.00)

Pri príležitosti Sviatku hudby, vás Francúzsky inštitút na Slovensku srdečne pozýva na koncert kapely Bohémiens pod vedením Barbory Botošovej, ktorá sa predstaví spoločne so svojim hudobným hosťom - poľskou speváčkou Agatou Siemaszko. Celá zostava vystupuje pod hlavičkou Gypsy Queen Project.

Koncert je súčasťou podujatia Noc hudby, ktoré už po 4. krát na Slovensku organizuje Hudobné centrum. V Bratislave sa v rámci jeho programu na Hlavnom námestí od 16.00 do 22.00 postupne okrem Gypsy Queen Project predstaví ďalších 5 hudobných skupín či interpretov (FS Gymnik, Clinic Music, Arccus, Suchomel & Nikitin Tenor Summit a Szidi Tobias).

Hlavné námestie, Bratislava, piatok 19. júna 2015 o 18:00, kompletný program Noci hudby od 16.00 do 22.00

Hudobné teleso Bohémiens, zložené z mladých hudobníkov, vzniklo koncom roku 2008 na podnet Barbory Botošovej, v tom čase 21 ročnej poslucháčky VŠMU. Barbora pochádza zo známej hudobníckej rodiny. Názov skupiny pochádza z pomenovania Rómov žijúcich na území Francúzska, z čoho neskôr vznikol pojem Bohém, ktorý sa dodnes používa a označuje najmä skupinu umelcov, ktorí žijú bezprostredným bohémskym spôsobom života. Barbora stojí na čele kapely ako primáška, podľa vzoru historickej postavy - virtuózky Cinky Panny. Mladých muzikantov spája idea šíriť kvalitné umenie, vytvárať bohatú a vkusnú symbiózu pestrých hudobných žánrov, pričom východisko tvorí rómska hudba rôznych národov, ktorá je obohatená o prvky ethno hudby, inšpirácie z klasickej hudby, balkánske rytmy a nespútaný virtuózny temperament. Kapela sa týmto zaraďuje k štýlu world music. V tejto zostave odohrali mladí hudobníci niekoľko koncertov a medzinárodných festivalov u nás na Slovensku, aj v zahraničí.

Spolu s kapelou Bohémiens vystúpi aj výborná speváčka Agata Siemaszko (PL), ktorá bola nie raz označená ako objav world music hudby. Svojou interpretáciou a dokonalým priblížením sa k rómskemu koloritu prenikne do srdca každého diváka. Spoločne s Barborou Botošovou a kapelou Bohémiens momentálne koncertuje s projektom ktorý má názov Gypsy Queen project.

Partneri: Hudobné centrum, BKIS