Oči bez tváre na LFS 4 ŽIVLY (5. ‑ 9. august 2015)

Už 17 rokov láka letný filmový seminár 4 ŽIVLY do Banskej Štiavnice divákov na program zložený z originálnych filmov mimo bežnej distribúcie.

Tohoročné vydanie podujatia venované téme "zmysly", ponúkne okrem iného aj hororovú snímku Oči bez tváre francúzskeho režiséra Georgesa Franjoua z roku 1960, ktorá inšpirovala takých tvorcov ako John Carpenter a jeho film Halloween, či Pedro Almodóvar a jeho film Koža, v ktorej žijem.

Film je na festival zapožičaný z filmového katalógu Francúzskeho inštitútu v Paríži.

Banská Štiavnica, 5. - 9. augusta 2015

 

 

Letný filmový seminár 4 živly vznikol v roku 1999, je teda jednou z najstarších nesúťažných filmových prehliadok na Slovensku. Jeho ambíciou je spájať netypických divákov a originálne filmy. Chce zoznámiť svojich návštevníkov s filmami mimo bežnej distribúcie, je určený všetkým, ktorí majú záujem o filmy a kinematografiu, a chcú sa o nich dozvedieť o čosi viac – preto označenie „seminár“. 4 živly sú jediným neformálne vzdelávacím podujatím v oblasti slovenskej audiovízie, zameraným na širokú verejnosť, vrátane detí. V roku 2012 k letnému filmovému semináru pribudol seminár zimný, okrem augustového termínu sa vďaka nemu Banská Štiavnica stáva centrom filmovej kultúry aj vo februári. Za 17 rokov svojej existencie sa z komorného vzdelávacieho podujatia pre niekoľko stoviek divákov stala akcia, ktorej letnú verziu navštevuje v súčasnosti každoročne vyše 4000 divákov a je tak najnavštevovanejším podujatím Štiavnického leta. Letnú i zimnú verziu filmového seminára 4 živly organizuje občianske združenie štyri živly.