Francúzsky deň 2015 (14. júl 2015, 14:00 – 22:00)

« 14. júl 2015 : oslávme spolu la fête nationale française ! »

Od roku 2011, Francúzske veľvyslanectvo zdieľa oslavy francúzskeho štátneho sviatku s obyvateľmi slovenského hlavného mesta. Tieto oslavy sa organizujú v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou, Francúzskym inštitútom na Slovensku, Magistrátom Bratislavy a tiež vďaka podpore rastúceho počtu francúzskych ekonomických partnerov na Slovensku.

Nadväzujúc na úspechy z posledných 4 rokov, oslava francúzskeho štátneho sviatku v Bratislave sa bude konať 14. júla 2015. Ponúkne pestrý kultúrny program, trh francúzskych výrobkov a pochutín a k dispozícii bude aj priestor špeciálne venovaný deťom.

Trhy s francúzskymi výrobkami (14:00 – 20:00)

Počas týchto osláv, v stánkoch po oboch stranách Hlavného námestia, francúzske spoločnosti/značky, ktoré už predtým vyjadrili svoj zámer, môžu ponúkať ochutnávku alebo predaj svojich produktov. Aby publikum mohlo dlhšie pobudnúť vo "francúzskej dedine", budú sa ponúkať francúzske jedlá a špeciality. K tomuto účelu budú k dispozícii stoly a stoličky v strede „dediny“, oproti pódiu s umeleckým programom.

Priestor venovaný deťom (15:30 – 20:00)

Deti sa môžu tešiť v oddelenom priestore z tradičných francúzskych hier, pod dohľadom dospelých hovoriacich aj po francúzsky aj po slovensky.

Zmiešaný francúzsko-slovenský umelecký program (18:00 – 22:00)

Bezplatné hudobné a kultúrne predstavenie, otvorené všetkým, sa bude konať na Hlavnom námestí v Bratislave. Vystúpia:
 

  • 18:00 – 18:45: LES GARS D'EN BAS (CZ-FR-SK): hudba tejto kapely je ovplyvnená rôznymi žánrami, či už ide o balkánsku hudbu, jazz, cigánsky swing alebo šansóny. Svojich poslucháčov vovedie do sveta prirodzených teplých tónov a akustickej melódie (http://lesgarsdenbas.free.fr/index2.php)
  • 18:50 – 19:10: DREAMDANCERS Fire & Moving Arts (SK): show s vlajkami (http://www.dreamdancers.sk/)
  • 19:10 – 20:10: ROC’HANN (SK-FR): od roku 2004 hrá táto francúzsko-slovenská kapela predovšetkým bretónske piesne, ale venuje sa aj iným žánrom. Ich koncerty sú vždy sprevádzané veľkým počtom fanúšikov (http://rochann.m-arq.sk/)
  • 20:10 – 20:30: DREAMDANCERS Fire & Moving Arts (SK): show s vlajkami (http://www.dreamdancers.sk/)
  • 20:30 – 22:00: LE SYNDROME DU CHAT (FR): skupina piatich talentovaných muzikantov Vás svojou energiou pozýva na hudobnú show. Na javisku pri ich vystúpeniach cítiť príjemnú atmosféru, chytľavú energickosť a nekonečnú jemnosť (http://www.lesyndromeduchat.fr/)

 

Na stiahnutie:

 

Slávnostná recepcia

 

Detský kútik

 

Oficiálne otvorenie

 

Francúzsky trh

 

Hlavné námestie / Koncerty