Európsky deň jazykov (23. a 25. septembra 2015)

Opäť je tu veľká oslava jazykov!

25. septembra od 9:00 do 13:00 sa na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí opäť uskutoční Európsky deň jazykov, v rámci ktorého pre Vás Francúzsky inštitút na Slovensku ako jeden z hlavných organizátorov, pripravil bohatý program ako na pódiu, tak i v kinosále Mladosť, či v svojom stánku.

Nezabudnite, že podujatie sa tiež bude konať 23. septembra v Košiciach.

Pretože stále platí, že s jazykmi dokážeš viac...

Tento ročník bude aj o ochrane životného prostredia! Viac informácií o prekladateľsko-speváckej súťaži, ktorú sme pre pri tejto príležitosti pripravili pre študentov ZŠ a SŠ, nájdete tu.

 

POHĽAD SPAŤ

Bratislava 25. septembra: 

Ako každý rok, aj tento rok mal Európsky deň jazykov veľký úspech. Napriek nepriaznivému počasiu bola účasť na tomto podujatí veľká.

Počas celého dňa sme mohli obdivovať talent detí zo základných škôl, ktoré tancovali alebo spievali na pódiu. Žiaci francúzskej školy predviedli predstavenie a zapojili všetkých do veĺkého kvízu s tématikou jazykov.

V každom stánku bola spoločná hra na tému „ekológia“ aby sme mladým ľuďom ukázali dôležitosť ochrany prostredia a pritom mali možnosť si zopakovať alebo naučiť sa niečo s cudzieho jazyka.

Tento úžasný deň sme ukončili finále súťaže - Prelož svoju pieseň – študenti rôznych slovenských lýceí prišli zaspievať svoju obľúbenú pieseň preloženú do jazyka, v ktorom študujú.

Košice 23. septembra: