Päť výstav francúzskej fotografie počas Mesiaca fotografie v Bratislave

Mesiac november je v Bratislave je už štvrťstoročie vyhradený fotografickému umeniu, a to najmä vďaka podujatiu Mesiac fotografie v Bratislave.

Najväčším francúzskym menom prezentovaným na 25. Mesiaci fotografie je bezpochyby Robert Doisneau, jeden z najslávnejších francúzskych fotografov 20. storočia. Výstavu jeho fotografií s názvom „Pêcheur d'images/Lovec obrazov“ predstaví Danubiana Meulensteen Art Museum od 3. novembra do 9. decembra.

Francúzsky inštitút na Slovensku bol jedným z iniciátorov Mesiaca fotografie v Bratislave v roku 1991. Odvtedy sa zúčastnil na každom ročníku tohto podujatia.

Pri príležitosti svojho tohtoročného 25. výročia, sa Francúzsky inštitút rozhodol usporiadať výstavy 4 francúzskych fotografov:

Bernard Plossu, jeden z najväčších francúzskych fotografov súčasnosti. Výber jeho fotiek bol zapožičaný z Národným centrom pre výtvarné umenie (Centre national des Arts plastiques) v Paríži. Výstavu 30 fotografií prezentuje Galéria Francúzskeho inštitútu od 7. do 30. novembra. Výstava v rámci programu Mesiaca fotografie 2015.

 

Myette Fauchère, mladá francúzska fotografka, ktorej výstava s názvom Chameleónske portréty bola prezentované na Hviezdoslavovom námestí od 22. októbra do 10. novembra. Výstava v rámci programu Mesiaca fotografie 2015.

 

- Jessica Pliez, ktorej výstava s názvom „Rozpustné portréty prebieha od 7. do 26. novembra v Zichyho paláci. Výstava je organizovaná v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Staré mesto.

- Swen Renault, ktorého dielo Killing Bechers je prezentované v rámci OFF_festivalu, organizovaného paralelne s Mesiacom fotografie od 6. do 20. novembra v Pisztoryho paláci v Bratislave. Dielu bola udelená cenu festivalu.