Výstava fotografií Swena Renaulta na OFF_festivale (6. ‑ 20. novembra 2015)

Francúzsky inštitút na Slovensku Vás pozýva na výstavu pána Swena Renaulta do Pisztoryho paláca v rámci OFF_festivalu (Štefániková 25, Bratislava). Výstava získala hlavnú cenu festivalu.

OFF_festival Bratislava prebieha súčasne s Mesiacom fotografie a dopĺňa jeho program o platformu pre svieže talenty fotografickej scény.

 

Výstava Swena Renaulta s názvom Killing Bechers (Deštrukcia Becherovcov) sa dôkladne pridržiava protokolu Becherovcov. Autor chce otriasť stanoveným referenčným bodom - typológiou. Preberá objekt vodojemu ako najreprezentatívnejšiu  ikonu rozsiahleho diela Becherovcov.

Pracuje s rovnakým sochárskym aspektom výberu, rovnaké rozmery, umiestnenie a celkový pohľad. média fotografie, obrazu, ich vzniku a školami... Recyklovanie a opätovné získavanie z množstva obrázkov z internetu tvorí časť jeho zbierky prác. Diela navyše spája so všeobecným uvažovaním nad históriou umenia, umelcami, umeleckými pamiatkami, ktoré stáli na počiatku ich vzniku.

Tento súbor deviatich fotografií je fotogradickou inštaláciou, v ktorej autor kladie sám sebe otázky o deštrukcii Nemeckej vecnosti a čo z nej dnes ostalo."

www.offfestival.sk

 

Generálna tajomníčka Amélie Chenin preberá cenu v neprítomnosti autora.