Stredoeurópska energetická konferencia – Sekcia COP 21 (22. ‑ 24. novembra 2015)

 

22., 23. a 24. novembra sa bude konať v hoteli  Double Tree Hilton v Bratislave 9. ročník Stredoeurópskej energetickej konferencie (CEEC). Pondelňajší program bude okrem iného venovaný očakávaniam a dôsledkom 21. Konferencie zmluvných strán rámcového dohovoru OSN o zmene klímy, ktorá sa bude konať od 30. novembra do 11. decembra v Paríži. Pán minister Žiga bude čestným hosťom tejto sekcie. Doplnia ho zahraniční odborníci z Francúzska, Nemecka, USA a Číny, ktorí načrtnú problematiku a výzvy medzinárodných vyjednávaní o zmene klímy. 

Pán Thomas Spencer, riaditeľ programu pre klímu na Ústave trvalo udržateľného rozvoja a medzinárodných vzťahov v Paríži (IDDRI) predstaví súčasný stav vyjednávaní vzhľadom na COP 21. 21. konferencia zmluvných strán rámcového dohovoru OSN je kľúčovým podujatím, pretože má vyústiť do univerzálnej dohody o zmene klímy záväznej pre všetky krajiny s cieľom znížiť globálne otepľovanie o 2°C.

Program konferencie nájdete tu: http://ceec.sk/programme/.

Vstup voľný na základe predchádzajúcej registrácie: https://docs.google.com/forms/d/1JLDvwQK4odLhNZuZ77BUXx1t2xQO6I1r0rbQrqlfy8g/viewform?c=0&w=1&usp=send_form