Výstava „Renouveau“ Michèle Francillon (3. ‑ 16. marec 2016)

 

Pri príležitosti
MESIACA FRANKOFÓNIE
Francúzsky inštitút na Slovensku
Vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy

MICHÈLE FRANCILLON: RENOUVEAU

ŠTVRTOK 3. MARCA 2016 O 18.00
Galéria Francúzskeho inštitútu, Sedlárska 7, Bratislava

Výstava do 16. MARCA 2016

Počas večera bude otvorená i výstava „AFRICKÉ ROZPRÁVKY“
ilustrátora MILOŠA KOPTÁKA

 

Michèle Francillon

Michèle Francillon sa narodila na Haiti v rodine maliara a krajčírky. Svoju vášeň pre umenie objavila už v detstve, keď už veľmi skoro začala pracovať s rôznymi materiálmi, textúrami a farbami. V dospelosti objavila dizajn a módne prehliadky, vďaka čomu získala príležitosť rozvíjať svoj talent po boku niekoľkých prestížnych umelcov.

Michèle vo svojej tvorbe používa viaceré techniky a médiá. Výsledkom je hybridné umenie, inšpirované jej mnohými cestami. Maľba, módne návrhárstvo, patchwork, interiérové dekorácie, poézia… všetko je pre ňu zámienkou k tvorbe, či už vizuálnej, textilnej alebo literárnej. V jej argumentácii „symboly a slová cestovali časom, aby nám odhalili naše korene, náš pôvod“. Neúnavne hľadajúc nové horizonty, Michèle skúma svet a usiluje sa obohatiť svoj umelecký vesmír. Nič nie je silnejšie, než jej vášeň pre umenie.

„Renouveau“ je novým dychom v umeleckom živote Michèle Francillon. Umelkyňa na svoje plátna premieta svoje vnímanie sveta v slovách a obrazoch. Renouveau je posolstvom nádeje a dôvery v budúcnosť.

http://www.michelefrancillon.com/