Vedecká kaviareň: Digitálna revolúcia a internet vecí (21. apríl 2016, 18:00)

Francúzsky inštitút organizuje 21. apríla 2016 o 18.00 hod. v galérii Francúzskeho inštitútu Vedeckú kaviareň pod názvom : « Internet vecí a digitálna revolúcia : ako sa zmení náš život? ».

Roboty, drony,  elektrometer, fitness náramok, zubné kefky alebo autá, internetom prepojené veci sú všade okolo nás a budú nás v budúcnosti obklopovať ešte viac. Revolúcia v oblasti internetu vecí je veľkou revolúciou na začiatku tohto 21. storočia. Veci sú dnes vybavené zárodkami umelej inteligencie a stávajú sa čoraz komplikovanejšie. Ale na akom princípe internet vecí funguje?  Čo sa zmení v našom každodennom živote? 

Odborník na tieto otázky, pán Eric Dosquet nám priblíži túto problematiku v rámci Vedeckej kaviarne spojenej s diskusiou. Eric Dosquet je spoluautorom knihy "Objets Connectés, La révolution numérique" (Internet vecí – digitálna revolúcia) ako aj webovej stránky www.objetconnecte.net a finančne podporuje start-upy v tejto oblasti.

Podujatie bude vo francúzskom jazyku so slovenským prekladom.

Vedecká kaviareň je organizovaná v rámci prípravy konferencie IoT Expo Bratislava 2016 , ktorú organizuje Francúzske veľvyslanectvo v SR 7. a 8. júla 2016 v Bratislave.