Francúzska hra "ZRAZU NOC" uzavrie Divadelnú Nitru 2016 (28. september 2016, 18.30)

Súčasné francúzske divadlo nebude chýbať ani na aktuálnom ročníku medzinárodného festivalu Divadelná Nitra (23. - 28. september 2016). Hru Oliviera Saccomana Zrazu noc (Soudain la nuit) v réžii Nathalie Garraud-ovej odohrá francúzsky súbor Compagnie Du Zieu z Fère-en-Tardenois.

streda 28. septembra 2016, 18.30 - 20.00, bez prestávky

Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Veľká sála

predstavenie vo francúzštine so slovenskými a anglickými titulkami
 

Vstupné: 15 / 10 / 6 €

 

Nahí sme prišli na tento svet.
V panoptickom priestore vyšetrovacej sály prvej pomoci na nemenovanom veľkom európskom letisku sa ocitá niekoľko cestujúcich a lekár, pôvodom Arab, je pripravený vyliečiť ich. Ale z čoho? Ani jeden z nich totiž neprejavuje žiadne známky choroby. A pritom smrť je prítomná: na palube lietadla zomrel mladý cestujúci. Tvorcovia označujú letisko ako hraničný priestor, v ktorom sú osobné kontroly celkom bežné – objektom ich záujmu sa stáva „cudzie“ telo. V čase imigračnej krízy prináša posledný diel trilógie nazvanej Spektra Europy témy pôvodu človeka, cudzincov, imigrantov a ich integrácie do spoločnosti.

 

Uvedenie francúzskeho predstavenia na doskách prestížneho nitrianskeho festivalu už druhý rok po sebe podporil program TransArte Francúzskeho inštitútu v Paríži a francúzskeho ministerstva kultúry a komunikácie i Francúzsky inštitút na Slovensku.

Foto: