4. ročník podujatia Fashion LIVE! prinesie vo svojom bohatom programe aj zaujímavých hostí z francúzskeho módneho sveta. (19.-21.októbra 2016).

Stará Tržnica bude v októbri už po 4-tý krát hostiť podujatie Fashion LIVE! Trojdňová módna prehliadka predstaví diela dizajnérov a rôznych značiek zo Slovenska a zo zahraničia. 

Do poroty okrem iných zasadne uznávaný francúzsky módny žurnalista Phillipe Pourhashemi a na prehliadkovom móle predstaví svoju najnovšiu kolekciu BODY ELECTRIC dizajnérka Clara Daguin. 

 

Clara Daguin, mladá francúzska dizajnérka sa pre svoj unikátny štýl zaradila k nádejným módnym talentom. Clara vyštudovala grafický dizajn a následne získala magisterský titul z módneho dizajnu na ENSAD v Paríži, kde sa narodila a v súčasnosti aj pôsobí. Vo svojej tvorbe dokonalo kombinuje precíznu ručnú prácu s napredujúcou technológiou. „Rada experimentujem s materiálmi a rada vyrábam veci vlastnoručne,“ dodáva dizajnérka.

Jej kolekcia BODY ELECTRIC predstavuje súhru remesla, ručnej práce a technológií, ktorých kombinácia prinesie úplne novú dimenziu estetického vyjadrenia. Samotná kolekcia je odrazom rastúcej závislosti na informáciách prostredníctvom moderných technológií. Za svoj vzor a inšpiráciu považuje slávnu módnu dizajnérku Iris Van Herpen. „Jej tvorba je super experimentálna. Obsahuje množstvo náročnej ručnej práce, precízne detaily či nové techniky spracovania a zvláštne materiály,“ upresňuje Clara.

 

Ďalším významným hosťom bude francúzsky módny žurnalista Phillipe Pourhashemi, ktorý bude jedným z členov poroty Fashion LIVE!. Aj jeho hlas zaváži v rozhodovaní o tom, ktorí z dizajnérov si odnesú ocenenia Fashion LIVE! AWARDS 2016. Očakávané odovzdávanie cien v kategóriách Fresh Dizajnér, Najlepšia Fashion Show, Tvár Fashion LIVE! a Najlepší Dizajnér Fashion LIVE! bude prebiehať v posledný prehliadkový večer podujatia v priestoroch bratislavskej Starej Tržnice. 

 

K sprievodnému programu bude patriť séria Fashion LIVE! Talk-ov, organizovaných v priestoroch Berlinky v SNG. 

 

 

Viac na: http://www.fashionlive.sk/