OFF_FESTIVAL (4. ‑ 18. novembra 2016)

Výstava fotografií Swena Renaulta na OFF_festivale (4. ‑ 18. novembra 2016)

Francúzsky inštitút na Slovensku Vás pozýva na výstavu „RODINY“ francúzskeho fotografa Swena Renaulta do Pisztoryho paláca v rámci 7. ročníka OFF_festivalu (Štefániková 25, Bratislava).

Dielo Killing Bechers tohto francúzskeho autora získalo na hlavnú cenu s názvom ON_AWARD na minuloročnom vydaní festivalu OFF. Práve vďaka tomuto oceneniu umelec získal možnosť predstaviť rozsiahlejšiu výstavu na tohoročnom vydaní festivalu.

OFF_festival Bratislava prebieha súčasne s Mesiacom fotografie už sedem rokov a dopĺňa jeho program o platformu pre svieže talenty fotografickej scény.

 

Výstava "FAMILIES / RODINY"

Zdieľame fotografie ako nikdy predtým, predovšetkým rodinné portréty. Výstava FAMILIES/RODINY predstavuje obrazy, ktoré pozostávajú z päťdesiatich amatérskych a súkromných záberov, ktoré sa dajú nájsť
na internete. Priehľadnosť každej fotografie bola nastavená na 2 % a následne ich autor navzájom poprekladal, aby vytvorili jedinú fotografiu. Samotný projekt ukazuje, že i napriek estetickému nesúladu rodinné fotografie nesú istú jednoliatosť. Téma, výrez, kompozícia sú
systematicky rovnaké a fungujú ako podvedomé fotografické pravidlo.

Program na stiahnutie : tu

www.offfestival.sk