Týždeň „Laboratórium poézie“ (6. ‑ 10. marca)

Od 6. do 10. marca sa galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku premení na Laboratórium poézie, ktoré budú viesť dve bulharské umelkyne: poetka Aksinia Michailová a maliarka Radostina Doganova.

Aksinia Michailová v roku 2014 získala Apollinairovu cenu (významná cena za literatúru vo Francúzsku) za svoju básnickú zbierku Ciel à perdre, vydanú vo francúzštine vo vydavateľstve Gallimard - NRF. Aksínia Michailová žije v Sofii v Bulharsku, a do Bratislavy sa príde podeliť o svoju poéziu a lásku k nej.

Radostina Doganová je maliarka, ktorá žije a pracuje v Bratislave od roku 1996. Jej diela boli vystavené vo významných európskych galériách. Poézia zaberá veľmi dôležité miesto v diele Radostiny Doganovej, inšpirovala sa najmä básňou „Genesis“ od Aksinie Michailovej.

Tento bohatý týždeň v rámci laboratória poézie môžete navštíviť výstavu R. Doganovej Rozopínanie tela (Déboutonner le corps), verejné čítanie básní zo zbierky Ciel à Perdre ich autorkou A. Michailovou, ako aj semináre písania básní vo Francúzskom inštitúte na Slovensku, ktoré budú viesť samotné umelkyne.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa práv žien, 8. marca, Francúzsky inštitút na Slovensku pozýva širokú verejnosť na vernisáž, kde sa bude môcť oboznámiť s dielami týchto dvoch umelkýň.

pondelok 6.3.2017 o 16.00: seminár písania poézie, galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, prihláste sa na seminár na francophonie@institutfrancais.sk

streda 8.3.2017 o 18.00: vernisáž výstavy Rozopínanie tela (Déboutonner le corps), galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, vstup voľný

Zbierku poézie Aksinie Michailovej Ciel à perdre si bude možné zakúpiť na mieste v obmedzenom množstve. Platba možná len v hotovosti.

štvrtok 9.3.2017 o 17.00: verejné čítanie básní zo zbierky Ciel à perdre, Literárne informačné centrum, Námestie SNP, vstup voľný

Zbierku poézie Aksinie Michailovej Ciel à perdre si bude možné zakúpiť na mieste v obmedzenom množstve. Platba možná len v hotovosti.

piatok 10.3.2017 o 12.30: seminár písania poézie, Francúzsky inštitút na Slovensku, Sedlárska 7, prihláste sa na seminár na francophonie@institutfrancais.sk