Výstava „V Paríži a inde s Joëlle Jolivetovou“ (14. – 28. marca 2017)

V rámci Mesiaca frankofónie vás Francúzsky inštitút pozýva na výstavu diel Joëlle Jolivetovej, medzinárodne renomovanej francúzskej ilustrátorky, ktorá vytvorila  množstvo albumov, publikovaných nielen vo Francúzsku ale i po celom svete. Autorka sa venuje taktiež ilustrácii obalov k románom a pravidelne pracuje i pre tlač.

Joëlle Jolivet (1965) sa vždy venovala kresbe toujours dessiné, a neskôr i maľbe a grafike. Po grafických štúdiách na Vysokej škole aplikovaných umení v Paríži (École supérieure des arts appliqués à Paris) sa začala zaujímať o litografiu a zapísala na kurz na École des beaux-arts v Paríži. Tieto štúdia jo doviedli až k linorytu, v súčasnosti jej hlavnému vyjadrovaciemu prostriedku. Autorka žije a pracuje v Ivry-sur-Seine, blízkom predmestí Paríža.

Výstava v galérii Francúzskeho inštitútu predstaví výber diel umelkyne, z dôrazom na ilustrácie z jej dvoch veľmi úspešných kníh. Prvou z nich je kniha ODEVY (COSTUMES, 2007, rozšírené vdanie v r. 2013) veľká dokumentárna publikácia o odevoch všetkých krajín a všetkých období. Druhou je kniha „V PARÍŽI“ (À PARIS, 2014), v ktorej nás umelkyňa pozýva na prechádzku Parížom, jej Parížom, večným Parížom i Parížom všedných dní.

14. 28. marec 2017, Galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, Bratislava

Vernisáž: utorok 14. marca 2017 o 18.00

Viac o umelkyni na: www.joellejolivet.com