Noc literatúry 2017 (10. máj 2017, 18.00‑22.00)

K druhej májovej strede patrí už tradične obľúbené podujatie Noc literatúry. Deviaty ročník odštartuje 10. mája 2017 o 18.00 v Bratislave i ďalších slovenských mestách. V každom meste sa čítajú rovnaké úryvky z čerstvých prekladov európskych autorov. Tituly vyberajú zahraničné kultúrne inštitúty združené pod hlavičkou EUNIC.

Francúzsky inštitút pre tento ročník vybral čerstvo vydaný román „Uspávanka, za ktorý jeho autorka francúzsko-marocká spisovateľka Leïla Slimani získala prestížnu Goncourtovu cenu za rok 2016.

Keď sa Myriam, matka dvoch detí, rozhodne napriek nevôli svojho manžela vrátiť do práce v advokátskej kancelárii, začnú manželia hľadať pestúnku. Po prísnom výbere zamestnajú Louise, ktorá si veľmi rýchlo získa náklonnosť detí a stane sa z nej neodmysliteľná súčasť domácnosti. Postupne sa pasca vzájomnej závislosti zaklapne, až kým neskončí tragédiou…

V Bratislave úryvky z knižky z vydavateľstva Inaque.sk v preklade Aňe Ostrihoňovej prečíta Judita Hansman.

Streda 10. mája 2017 od 18.00 do 22.00 hod.
Hlavná pošta, Námestie SNP 35, Bratislava

Tak, ako ľudí spája literatúra, ich spája aj Slovenská pošta, ktorá je tradičným poskytovateľom poštových služieb. Tie môžete využívať vo viac ako 1 500 pobočkách po celom Slovensku. Jednou z nich je aj hlavná pošta v Bratislave s rušnou prevádzkou. My sa však usadíme pri poštových priehradkách v tichom zákutí, kde môžete vnímať nielen silu literatúry, ale aj atmosféru historickej budovy.

Na stiahnutie : Celý program | Tlačová správa | Programová skladačka | Plagát