14. júl - Francúzsky deň

Francúzsky inštitút na Slovensku týmto srdečne ďakuje všetkým partnerom Francúzskeho dňa, bez ktorých by sa toto podujatie nikdy neuskutočnilo.

Pozývame vás navštíviť facebookovú stránku, na ktorej nájdete fotografie z podujatia.

----------------------------------

Každoročne od roku 2011, Francúzske veľvyslanectvo, Francúzsky inštitút na Slovensku a Francúzsko-slovenská obchodná komora zdieľajú oslavy francúzskeho štátneho sviatku s obyvateľmi slovenského hlavného mesta. Tieto oslavy sú organizované v spolupráci a s podporou Magistrátu Bratislavy, Starého mesta Bratislavy, BKIS a vďaka rastúcej podpore francúzskych ekonomických partnerov na Slovensku.

Nadväzujúc na úspechy z posledných rokov, oslava francúzskeho štátneho sviatku v Bratislave sa bude konať v piatok 14. júla 2017. Na Hlavnom námestí bude "francúzska dedina" s približne dvadsiatimi stánkami, ktoré budú ponúkať rozličné služby ako aj dobré jedlo, pitie a gastronomické špeciality.

Trhy s francúzskymi výrobkami

Počas týchto osláv, v stánkoch po oboch stranách Hlavného námestia budú francúzske spoločnosti a značky ponúkať ochutnávky svojich produktov, ktoré si budete môcť aj zakúpiť.

(Od 14:00 do 20:00 hod.)

Kultúrny a hudobný aprogram

Bezplatné hudobné a kultúrne predstavenie (Od 16:45 do 22:00 hod.)

Vystúpia: Jana Gavačová (sk), Les garçons Trottoirs (fr) a víťazi speváckej súťaže "Spievam po francúzsky".

 

Módna prehliadka francúzskej módy

V tento deň vás čakajú dve módne prehliadky. Prvá o 18:15 predstaví módu Prêt-à-porter pre deti a mladých dospelých značiek Sergent Major a NafNaf. O 19:45 vás čaká výnimočná prehliadka haute-couture francúzskeho módneho návrhara Michela Bonziho, ktorý je v súčasnosti vyhľadávaný pre svoje večerné šaty. 

 

Deň otvorených dverí na Francúzskom inštitúte

Môžete si vyskúšať kurz francúzštiny zdarma a pre tých najmenších sú pripravené rôzne aktivity a hry.

(Od 14:00 do 17:00 hod.)

Program: tu