Seminár o skúsenostiach Slovenska s predsedníctvom v Rade EÚ

V rámci seminára o skúsenostiach Slovenska s predsedníctvom v Rade EÚ sa konala recepcia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Medzinárodnej organizácie pre frankofóniu (OIF).

Seminár hostil zástupcov viacerých krajín a členov OIF*, ktorí sa pripravujú na budúce predsedníctvo svojej krajiny v Rade EÚ.

*(Rumunsko, Rakúsko, Bulharsko, Macedónsko, Lotyšsko)

Počas otvorenia tohto seminára boli účastníci srdečne privítaní na Francúzskej rezidencii Jeho excelenciou pánom Christophom Léonzim, veľvyslancom Francúzskej republiky na Slovensku a pani Máriou Krásnohorskou, osobnou zástupkyňou prezidenta SR pre OIF.

Pripomíname, že počtom 274 miliónov ľudí, z toho 212 miliónov ľudí denne hovoriacich po francúzsky, je francúzština podľa najnovšej štúdie INSEAD 3. najsilnejším jazykom vo svete. Je tiež 5. najpoužívanejším jazykom a jediným jazykom, ktorý sa spolu s angličtinou používa na 5 kontinentoch.

Viac informácii na : https://www.francophonie.org/Seminaire-regional-sur-la-47970.html

Na RSI si môžete vypočuť reláciu o tomto frankofónnom seminári organizovanom MZVaEZ o skúsenostiach Slovenska s predsedníctvom v Rade EÚ v čase od 10,24. Príjemné počúvaniehttp://frrsi.rtvs.sk/clanky/136663/la-slovaquie-en-direct-magazine-en-francais-sur-la-slovaquie-26-06-17​