Francúzsky kontrabasista Renaud Garcia-Fons vystúpi na World Music Festivale Bratislava (23. septembra 2017 o 19.00)

Renaud Garcia-Fons je unikátny hudobník a skladateľ svetového formátu. Tento francúzsky kontrabasista, ktorého tvorbu rešpektujú fanúšikovia jazzu aj world music, sa vyznačuje fantastickou technikou hry, vďaka ktorej je jeho kontrabas melodickým aj perkusívnym nástrojom schopným zahrať jazz, rock, mediteránnu, orientálnu hudbu aj flamenco.

Je vyhľadávaným partnerom na rôzne crossovery a top predstaviteľom world music, ktorý doslova posúva hranice tohto hudobného smeru. 

Okrem značných hráčskych kvalít je známy svojím jedinečným prístupom k hre na kontrabas. Na svoj nástroj pridal piatu strunu a spolu s jeho dokonalým pizzicatom, technikou „con arco“ , ako aj improvizačnými schopnosťami sa mu podarilo vyzdvihnúť kontrabas na úroveň plnohodnotného sólového nástroja. Radí sa tak k hudobným inovátorom typu Astor Piazzolla, Jimi Hendrix alebo Paco de Lucía.

Spolupracoval s jazzovými súbormi ako Orchestre de Contrebasses a Orchestre National de Jazz , ktorý viedol Claude Berthélémy.  Okrem jazzu sa venoval aj súčasnej klasickej hudbe a rôznym cross – kultúrnym  hudobným spoluprácam. Úspešne adaptoval flamenco pre kontrabas a ako prvý kontrabasista vyhral prestížnu Flamenco cenu Giraldillo de Oro na Bienále flamenca v Seville. Založil a viedol úspešné zoskupenia ako Oriental Bass ensemble, Navigatore 5tet a  Arcoluz trio. V Enja Record vydal viac ako 11 albumov.

V Bratislave sa predstaví v špeciálnom duete s tureckým virtuózom na nástroj kemenče, Deryanom Türkanom. Ponúknu jedinečný spoločný koncert najväčšieho a najmenšieho sláčikového nástroja a duo dvoch výnimočných hudobných virtuózov z opačných koncov Európy.

Koncert Renauda Garciu-Fonsa sa koná v rámci podujatia World Music Festival Bratislava, ktoré v dňoch 21.-24. septembra oživí centrum Bratislavy kvalitnou world music, ktorá spája tradičnú hudbu sveta so súčasnosťou. V jeho programe nájdete koncerty, medzinárodnú konferenciu, diskusie, filmovú premiéru aj program pre deti.

Galakoncert s Renaudom-Garcia Fonsom et Deryanom Türkanom sa uskutoční v sobotu 23. septembra 2017 o 19.00 v Atelieri Babylon, Kolárska 3, Bratislava

FB Event k podujatiu

Vstupenku v cene 10€ zakúpite tu : https://tootoot.fm/sk/events/5982dc4c63999a0658f8a39a