4. ročník Modelového Európskeho parlamentu (13. októbra 2017)

Podujatie je organizované z iniciatívy európskeho kampusu Sciences Po v Dijone, s podporou Európskej komisie, Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu, Informačnej kancelárie na Slovensku Európskeho parlamentu, ako aj Francúzskeho inštitútu na Slovensku.  Modelový Európsky parlament (EP)
sa bude konať v piatok 13. októbra 2017 na
Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici od 09h30 do 17h30. 

Cieľovou skupinou sú gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk, ktorí sa chcú hravým a praktickým spôsobom dozvedieť, ako funguje Európsky parlament. Počas dňa sa tak na chvíľu ocitnú v koži europoslancov, aby našli spoločné riešenie a kompromis pri prijímaní konkrétneho parlamentného uznesenia. Počas jednotlivých rozpráv môžu vystúpiť s príspevkom vo francúzštine alebo v slovenčine, pričom každý z účastníkov dostane tesne pred podujatím presne stanovenú úlohu. Budú mať taktiež česť stretnúť sa so skutočnými europoslancami, ktorí žiakom podrobnejšie vysvetlia, ako prebieha zasadnutie Európskeho parlamentu.

Pre účastníkov

Pozývame všetkým gymnazistov, ktorých úroveň znalosti francúzskeho jazyka je minimálne B1. Predbežný program podujatia nájdete tu, ako aj leták, ktorý podrobne vysvetľuje priebeh Modelového EP.

Dajte nám prosím vedieť, či by Vaša škola/trieda mala záujem zúčastniť sa tohto podujatia do 26. SEPTEMBRA 2017 vyplnením on-line formuláru, ktorý je k dispozícii na nasledovnom odkaze : https://goo.gl/forms/llpChJnmIa90Jeq63

Odporúčaný počet účastníkov na jednu školu je 12-15 žiakov. Maximálny počet účastníkov je 100, nenechávajte si preto prihlasovanie na poslednú chvíľu. Organizátori hradia cestovné náklady sprevádzajúcim učiteľom, ako aj tým účastníkom, ktorí nemajú možnosť využiť bezplatnú prepravu vlakom.

Ak máte doplňujúce otázky, neváhajte nám napísať, radi odpovieme.

Kontakt : adele.picquet@diplomatie.gouv.fr