Bratislavské jazzové dni 2017 (20.‑22. októbra)

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa sa konajú 20., 21. a 22. októbra v Inchebe. Medzi vystupujúcimi umelcami nebude chýbať ani francúzska speváčka a harfistka Laura Perrudin, ktorá je senzáciou francúzskeho jazzu.

Na Bratislavské jazzové Dni Slovenská sporiteľňa príde predstaviť svoj čerstvý autorký album “Poisons & Antidotes”, ktorý vychádza mesiac pred našim festivalom.

Laura Perrudin v rodnom Bretónsku vyrastala na jazzovej hudbe. Počas svojich štúdií klasickej hudby v New Yorku a v Paríži vyskúšala rôzne scény, so svojim nie práve frekventovaným nástrojom účinkovala v skupinách hrajúcich hip-hop, soul, elektronickú, aj tradičnú hudbu.

Jej hudobný svet sa zmenil v momente, keď pre ňu špecialista Philippe Volant na mieru skonštruoval elektrickú, chromatickú, bezpedálovú harfu s jednou radou strún. Pred Laurou sa vďaka inovatívnemu nástroju otvorila cesta naspäť k jazzu, k možnosti sólo zahrať vlastné, nezvyčajné, ale príťažlivé harmónie a kompozície. Nový album “Poisons & Antidotes” produkoval Valgeir Sigurdsson, ktorý je aj za nahrávkami hviezd ako Björk, Sigur Rós, Feist, či CocoRosie. 

Laura Perrudin je lauerátom TALENTS ADAMI JAZZ 2017.