Koncert Rona Cartera a Richarda Galliana | 4. novembra o 20:00

 

 

Bratislavský Ateliér Babylon bude 4. novembra 2017 svedkom výnimočného koncertu amerického kontrabasistu Rona Cartera a francúzskeho akordeonistu Richarda Galliana.

V roku 1990 dvojica Carter-Galliano nahrala album jazzových duetov nazvaný Panamanhattan, ktorý vznikol počas živého vystúpenia v Paríži. Album je mixom vášnivých a rafinovaných duetov v nástrojovom obsadení nezvyčajnom pre jazz. Táto kombinácia by za určitých okolností mohla byť pohromou, ale pre týchto dvoch svetovo uznávaných virtuóznych hudobníkov a majstrov jazzovej improvizácie, to bola brnkačka.

Pikoškou je, že Ron Carter ani k dnešnému dňu, vyše 25 rokov od nahrávania, album nepočul, a tak si nie je istý, ako ich vtedajší počin znie. Na albume je deväť skladieb, z ktorých tri sú dielom Cartera a štyrmi kompozíciami prispel Galliano. Skladby sú kombináciou starého šarmu a jazzového modernizmu plného melodickosti, lyrizmu a sú nenáročné na počúvanie.

Lístky -> www.roncarter.sk

--------------------------------------

Ron Carter - žijúca legenda medzi kontrabasistami. Nahral viac ako 2 200 albumov (s takými menami ako Miles Davis, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Tony Williams, Bill Evans, Dexter Gordon, Freddie Hubbard, Lee Morgan, Chet Baker, Chick Corea, Paul Desmond, McCoy Tyner,...). Je dokonca zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najnahrávanejší jazzový kontrabasista.  V rokoch 1993 a 1998 získal prestížnu cenu Grammy Award. 4. mája oslávil svoje úctyhodné 80. narodeniny. 

--------------------------------------

Richard Galliano - svetoznámy akordeonista, vyrastal v Nice ako potomok učiteľa akordeónu (pôvodne talianskej národnosti). Spolupracoval so špičkou svetovej hudby (Astor Piazzolla, George Mraz, Brigitte Fontaine, Al Foster, Juliette Greco, Chet Baker, Enrico Rava, Miroslav Vitouš, Trilok Gurtu, Jan Garbarek, Michel Petrucciani, Wynton Marsalis,...).