Úspešné francúzsko-slovenské fórum „Inteligentné mesto“

Bilaterálne francúzsko-slovenské fórum « Inteligentné mesto », ktoré sa uskutočnilo v utorok 24. októbra 2017 v Bratislave, bolo mimoriadne úspešné. Podujatie bolo výsledkom spolupráce ministerstva Zahraničných vecí a európskych záležitostí, ministerstva Hospodárstva Slovenskej republiky, Francúzskeho veľvyslanectva a Francúzskeho inštitútu na Slovensku.

Fórum slávnostne otvorili vedúci služobného úradu MZV a EZ SR, p. Pavol Sýkorčin, veľvyslanec Francúzska, J.E.p. Christophe Léonzi a primátor Bratislavy, p. Ivo Nesrovnal.

Jeho cieľom bolo umožniť výmenu názorov o spoločných otázkach vývoja inteligentných a inovatívnych riešení pre našich občanov a udržateľný mestský rozvoj. Najvyššie orgány oboch krajín, zástupcovia a odborníci francúzskych a slovenských územných samospráv, podnikov, startupov, klasterov, odborných výskumných centier, si počas okrúhlych stolov a odborných diskusií vymenili skúsenosti a stratégie, aby tak prepojili inovačné systémy našich dvoch krajín.

Podujatie sa uskutočnilo v kongresovej hale ministerstva Zahraničných vecí a európskych záležitostí a vzbudilo záujem viacerých médií.

 

Viac fotiek tu.