Francúzske filmy a filmári na Febiofeste 2018 (15. ‑ 21. marec 2018)

25. ročník medzinárodného festivalu filmových klubov FEBIOFEST uvedie v rámci svojho programu viacero francúzskych filmov a do Bratislavy pri príležitosti jeho konania zavíta i niekoľko ich tvorcov.

Francúzske filmy v programe Febiofeste 2018:

 

15. 3. – štvrtok

ARTKINO ZA ZRKADLOM
18.00    Vnútorné slnko /Un beau soleil intérieur/, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+CT (KFD)

16. 3. – piatok

KINO LUMIÈRE
K1
16.00    Divosi /Les garçons sauvages/, r. Bertrand Mandico, 2017, FR, 110 min., OV+AT+CT (BL)
21.00    Saint Amour, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2016, FR/BE, 102 min., OV+AT+ST (KFD), za účasti režisérov

17. 3. – sobota

KINO LUMIÈRE

K3
17.00    Vzostup a pád malej filmovej spoločnosti /Grandeur et décadence d'un petit commerce de cinéma/, r. Jean-Luc Godard, 1986, FR/SWI, 92 min., OV+AT+CT (ZM)
21.00    Divosi, r. Bertrand Mandico, 2017, FR, 110 min., OV+AT+CT (BL)

K4
15.00    Louise-Michel, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2008, FR, 94 min., OV+AT+CT (KFD/SP), za účasti režisérov

18. 3. – nedeľa

KINO LUMIÈRE

K3
19.00    Putovanie francúzskym filmom /Voyage à travers le cinéma français/, r. Bertrand Tavernier, 2016, FR, 190 min., OV+AT+CT (ZM)


K4
19.30    Filmy Jeana Roucha I – Ja černoch /Moi, un noir/, r. Jean Rouch, 1959, FR, 78 min., OV+ST (KI+)

19.3. – pondelok

KINO LUMIÈRE

K2
17.30    Emmanuel Macron. Zákulisie víťazstva /Emmanuel Macron: les coulisses d'une victoire/, r. Yann LʼHénoret, 2017, FR, 90 min., OV+AT+ST (BL)

K4

19.30    Filmy Jeana Roucha II, pásmo krátkych filmov, r. Jean Rouch, 1962 – 1992, 89 min OV+ST (KI+)

21.30    Zlá krv /Mauvais sang/, r. Leos Carax, 1986, FR/SWI, 114 min., OV+CT (KFD), za účasti režiséra

MLADOSŤ
19.00    Vnútorné slnko /Un beau soleil intérieur/, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+AT+CT (KFD)

KINO KLAP
17.00    Masterclass: Leos Carax (SP)
19.00    Holy Motors, r. Leos Carax, 2012, FR, 115 min., OV+CT + My Last Minute, r. Leos Carax, 2006, FR, 1 min., OV (KFD), za účasti režiséra

20.3. – utorok

KINO LUMIÈRE

K1
18.00    Vnútorné slnko /Un beau soleil intérieur/, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+AT+CT (KFD)

K2
20.30    Lekcia /L'atelier/, r. Laurent Cantet, 2017, FR, 114 min., OV+CT (KFD)

K3
17.00    Tanečnica /La danseuse/, r. Stéphanie Di Giusto, 2016, FR/BE/CZ, 108 min., OV+AT+CT (JBOX), za účasti režiséra

K4
20.00    Večer Kino Ikonu: Filmy Jeana Roucha III, pásmo krátkych filmov, r. Jean Rouch, 1965-1987, 75 min., OV+ST (KI+/SP), za účasti Andreu Paganiniho, hlavného delegáta Storočnice Jeana Roucha

MLADOSŤ
17.00    Milenci z Pont-Neuf /Les amants du Pont-Neuf/, r. Leos Carax, 1991, FR, 121 min., OV+CT (KFD), za účasti režiséra

21.3. – streda

KINO LUMIÈRE

K2
19.30     Ismaelove prízraky /Les fantômes d'Ismaël/, r. Arnaud Desplechin, 2017, FR, 114 min., OV+AT+CT (KFD), za účasti režiséra

K4
18.00    Pola X, r. Leos Carax, 1999, FR/SWI/DE, 129 min., OV+ST (KFD)


SKRATKY SEKCIÍ:

BEZ LIMITOV (BL)
SÚŤAŽ V STREDE EURÓPY (S)
KLUBOVÝ FILM DNES (KFD)
ZRKADLO MINULOSTI (ZM)
FILMOVÝ KABINET DEŤOM (FKD)
KLUBOVÝ JUBOX (JBOX)
SLOVENSKÁ FILMOVÁ KRAJINA (SFK)
INDUSTRY DAYS (ID)
SPRIEVODNÉ PODUJATIA (SP)