ArtTalk a výstava „Migration of Energies“ s francúzskou dizajnérkou Matali Crasset (14 mars 2018)

Matali Crasset, jedna z najvýznamnejších predstaviteliek súčasného francúzskeho dizajnu, zavíta 14. marca do Bratislavy, aby sa zúčasnila ArtTalku v priestore súčasného umenia tranzit.sk a najmä vernisáže novej výstavy v galérii Gandy gallery francúzskej galeristky Nadine Gandy s názvom „Migration of Energies part2“.

Táto výstava súčasného umenia je novým vydaním rovnomennej výstavy, ktorú Gandy gallery prezentovala v Bratislave v roku 2006. Okrem Matali Crasset-ovej predstaví diela ďalších 14 umelcov a umeleckých zoskupení z viacerých európskych krajín i z Indie, ktorí síce pracujú z rôznymi médiami, ale spájajú ich témy výstavy, ktorými sú ekologické problémy a transcendentno v rámci tématiky migrácie.

Zúčastnení umelci:

Joseph Beuys (DE), Ivo Bonacorsi (IT), matali crasset (FR), Danica Dakić (BA/DE), Oto Hudec (SK), Bijoy Jain (Studio Mumbai) (IN), Nikita Kadan (UA), Štefan Papčo (SK), Ana Prvacki (RS), Deidi von Schaewen (FR/DE), Erzen Shkololli (RKS), Ilija Šoškić (ME), Mikhaïl Tolmachev (RU), Sophie Westerlind (SE), Women Painters of Hazaribagh (IN)

Program:

14 mars 2018

17h: ArtTalk s Matali Crasset

tranzit.sk, Beskydská 12, Bratislava

18h30 : Vernisáž výstavy « Migration of Energies part 2 »

Gandy gallery, Siekiewiczova 4, Bratislava

Výstava od 15. marca do 11. mája 2018