Noc literatúry 2018 (16|05|18h‑22h)

Jubilejný desiaty ročník Noci literatúry v Bratislave opäť pozýva na čítania z kníh európskych autorov čerstvo preložených do slovenčiny v podaní známych slovenských hercov a herečky. Čítania sa ako obvykle uskutočnia v zaujímavých, bežne s literatúrou nespájaných priestoroch, tentokrát na Štefánikovej ulici a jej okolí.

Miesta čítaní budú aj tento rok rozmanité: od vily holandského veľvyslanectva v duchu zero-waste, cez luxusný hotel Loft, firmu Jandl, kultúrnu platformu Foajé, Pistoriho palác, klubovňu Múzea dopravy či vysielacie štúdio Fun rádia, až po prezidentský salónik na Hlavnej stanici.

Francúzsky inštitút pozýva na čítanie z najnovšej, na Slovensku zatiaľ ešte nevydanej knihy, francúzkeho autora Jeana-Michela Guenassiu, ktorý bol hosťom minuloročného festivalu BRaK. Tento román s provokatívnym názvom "Vplyv Davida Bowieho na osudy mladých dievčat" práve preložila Aňa Ostrihoňová a v júni alebo v júli by mal vyjsť vo vydavateľstve Premedia. Na Noci literatúry tak v špeciálnej predpremiére z knižky bude čítať mladý slovenský herec Krištof Zachar v sídle Stredoeurópskeho fóra.

Noci literatúry sa zúčastnia aj Banská a Považská Bystrica, Banská Štiavnica, Modra, Košice, Nitra, Senec, Trenčín, Trnava, Kežmarok, Žilina, Martin, Poprad, Levice, Piešťany a Liptovský Mikuláš. Podrobnosti o podujatí sú k dispozícii na facebookovej stránke Noc literatúry a na www.nocliteratury.cz. 

Tlačová správa ČC

Kniha:

Jean Michel Guenassia: Vplyv Davida Bowieho na osudy mladých dievčat

Vydavateľ: Premedia, 2018

Preklad: Aňa Ostrihoňová

Číta: Krištof Zachar

Zábavný a láskavý príbeh jednej milo nekonformnej rodiny s hlavným hrdinom Paulom, ktorý je všetko iné len nie typický tínedžer. Napriek svojmu dievčenskému vystupovaniu miluje výlučne ženy. Náhoda spojená s jeho narodením ho privedie k osudu jedného z najslávnejších nejednoznačných androgýnov Davida Bowieho.

 

Miesto: Stredoeurópske fórum, Štefánikova 33

Občianske združenie Projekt Fórum organizuje už desať rokov, vždy na výročie Novembra ’89 Stredoeurópske fórum, na ktorom sa stretávajú najpodnetnejší intelektuáli Východu a Západu. Spravuje aj knižné vydavateľstvo SALON) a internetový portál s rovnakým menom, ktorý prináša texty (často hostí Stredoeurópskeho fóra) publikované v najvýznamnejších printových a internetových periodikách sveta.

 

Termín: streda 16. mája 2018 od 18.00 do 22.00 hod.