Medzinárodný filmový festival Bratislava 2012 (9.‑15. novembra 2012)

FILM * Od 9. do 15. novembra 2012 * Cinema City Eurovea, Kino Mladosť, Kino Lumière, DPOH, Bratislava * I 14. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava ponúka bohatú nádielku 22 filmov produkovaných alebo koprodukovaných vo Francúzsku. Príďte si ich pozrieť!

Stránka festivalu

Francúzske filmy v programe:

Vysvetlivka: Kn = Cinema City Eurovea kinosála č. n

La Sirga

r. William Vega (Kolumbia, Francúzsko, Mexiko)
10. 11. – 11:00 (K9) | 15. 11. – 14:00 (K8)

Rengaine / Poddaj sa

r. Rachid Djaïdani (Francúzsko)
10. 11. – 14:00 (K8) | 14. 11. – 14:00 (K8)
Hosť: Slimane Dazi

Djece – Children of Sarajevo / Enfants de Sarajevo / Deti Sarajeva

r. Aida Begic (Bosna a Hercegovina, Nemecko, Francúzsko, Turecko)
11. 11. – 17:30 (K5) | 14. 11. – 11:30 (K8)

Praktičan vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem / Practical Guide to Belgrade with Singing and Crying / Praktický sprievodca Belehradom so spevom a plačom

r. Bojan Vuletic (Srbsko, Nemecko, Francúzsko, Maďarsko, Chorvásko)
10. 11. – 19:30 (K5) | 12. 11. – 17:30 (K5)
Hostia: Bojan Vuletic, Jean-Marc Barr (10.11.)

Crawl / Kraul

r. Herve Lasgouttes (Francúzsko)
11. 11. – 11:00 (K9) | 12. 11. – 21:00 (K9)

Chroniques sexuelles d’une famille d’aujourd’hui / Sexual Chronicles of a French Family / Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny

r. Pascal Arnold, Jean-Marc Barr (Francúzsko)
12. 11. – 21:30 (K8)
Hosť: Jean-Marc Barr

Csak a szél / Just the Wind / Je to iba vietor

r. Benedek (Bence) Fliegauf (Maďarsko, Nemecko, Francúzsko)
10. 11. – 16:30 (K8) | 15. 11. – 19:00 (K8)

Io sono Li / Shun Li and the Poet / La Petite Venise / Shun Li a básnik

r. Andrea Segre (Taliansko, Francúzsko)
9. 11. – 19:00 (K8) | 14. 11. – 19:00 (K8)

Tabu / Tabou

r. Miguel Gomes (Portugalsko, Brazília, Nemecko, Francúzsko)
11. 11. – 16:30 (K8) | 13. 11. – 15:00 (K5)
Hosť: Rui Pocas

Les Chevaux de Dieu / Horses of God / Božie kone

r. Nabil Ayouch (Maroko, Francúzsko, Belgicko)
10./11. 11. – 4:00 (K8 – Papučová noc) | 11. 11. – 21:30 (K8)

The Angels’ Share / La Part des Anges / Anjelský podiel

r. Ken Loach (Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko, Taliansko)
15. 11. – 22:00 (K5)

După dealuri / Au-delà des collines / Beyond the Hills / Za kopcami

r. Cristian Mungiu (Rumunsko, Francúzsko, Belgicko)
9. 11. – 21:00 (K9) | 15. 11. – 16:30 (K8)

Amour / Love / Láska

r. Michael Haneke (Francúzsko, Rakúsko, Nemecko)
10. 11. – 19:00 (K8) | 11. 11. – 22:00 (K5)

Superstar

r. Xavier Giannoli (Francúzsko, Belgicko)
10./11. 11. – 2:00 (K8 – Papučová noc) | 15. 11. – 15:00 (K5)

Like Someone in Love / Hra na lásku

r. Abbas Kiarostami (Francúzsko, Japonsko)
9. 11. – 22:00 (K5) | 11. 11. – 19:00 (K8)

Dans la maison / In the House / V dome

r. Francois Ozon (Francúzsko)
10. 11. – 17:30 (K5) | 13. 11. – 22:00 (K5)

À perdre la raison / Our Children / Prísť o rozum

r. Joachim Lafosse (Francúzsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko)
9. 11. – 16:30 (K8) | 15. 11. – 18:30 (K9)

Jaurès

r. Vincent Dieutre (Francúzsko)
10. 11. – 16:00 (K9) | 11. 11. – 18:30 (Mladosť)
Hosť: Vincent Dieutre

Five Broken Cameras / Les Cinq Caméras Brisées / Päť rozbitých kamier

r. Emad Burnat, Guy Davidi (Palestína, Izrael, Francúzsko, Holandsko)
11. 11. – 11:30 (K8) | 15. 11. – 18:30 (Mladosť)

L’ordre et la morale / Rebellion / Vzbura

r. Mathieu Kassovitz (Francúzsko)
9. 11. - 21:30 (K8) | 10.11. - 16:00 (K5)

Bure baruta / The Powder Keg / Sud prachu

r. Goran Paskaljević (Juhoslávia, Macedónsko, Francúzsko, Grécko, Turecko)
12. 11. – 16:00 (Mladosť)

Kad svane dan / When Day Breaks / Keď sa rodí deň

r. Goran Paskaljević (Srbsko, Francúzsko)
11. 11. – 19:30 (K5) | 13. 11. – 21:30 (K8)

L’envahisseur / The Invader / Votrelec

r. Nicolas Provost (Belgicko)
9. 11. – 12:00 (K5) | 15. 11. – 21:00 (K9)