Výstavy francúzskych ilustrátorov Laurenta Moreau a Anne-Margot Rammstein v rámci festivalu BRaK (17|05‑19|06)

Laurent Moreau je jeden z najznámejších francúzskych ilustrátorov súčasnosti a tvorca unikátnych obrazových kníh. Jeho práca očarí čistou vibrujúcou farebnosťou a originalitou ideí. S ľahkosťou prekračuje hranice medzi komiksom, tradičnou grafikou, dizajnom a ilustráciou. Jemná dekoratívna štylizácia vás vtiahne do sveta plného farieb.

Napriek mladému veku patrí jeho meno k najúspešnejším francúzskym ilustrátorským značkám vo svete. Na konte má viacero autorských kníh a ešte viac spoluprác s poprednými autormi literatúry pre deti. Slovenským čitateľom (nielen tým najmenším) sa nedávno predstavil v adaptácii slávnej Kiplingovej Knihy džungle (vyd. Monokel), ktorú vytvoril spolu so spisovateľkou Véronique Ovaldé.

Výstava vo Francúzskom inštitúte je organizovaná ako súčasť programu Bratislavského knižného festivalu BRaK, ktorý sa uskutoční v termine od 17. do 20. mája.

Vernisáž : štvrtok 17. mája o 17.00

Od 18. mája do 19. júna 2018, Galéria Francúzskeho inštitútu, Sedlárska 7, Bratislava

---

 

Fotky z vernisáže

  • Laurent Moreau
  • JE pán Christophe Léonzi, l'Ambassadeur de France
  • Miroslava Vallová
  • Peter Michálik

 

 

---

 

Okrem tvorby Laurenta Moreau festival BRaK predstaví i výstavu francúzskej ilustrátorky Anne-Margot Rammstein  ktorá bude otvorená 17. mája o 19.00 v galérii Art Books Coffee (Baštová 6/B, Bratislava).

 

Jej ilustrácie nájdete v knihách, ale aj na stránkach slávnych francúzskych novín a  časopisov ako Le Monde, George alebo DADA. Spoľahlivo ich rozpoznáte vďaka neopakovateľnému štýlu, v ktorom dominuje hravosť, farebnosť a až živelná radosť z tvorby.

Vernisáž : štvrtok 17. mája o 19.00

Od 18. mája do 19. júna 2018 v galérii Art Books Coffee, Baštová 6/B, Bratislava