(Medzi)národné finále súťaže "Spievam po francúzsky" 2018 - výsledky

(c) Katarína Paľová

Všetky fotky z podujatia nájdete tu.

Národné finále 

KATEGÓRIA DO 14 ROKOV

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Klára Džuponová

Ta voix (Laurie Darmon)

ZUŠ Ladislava Stančeka, Prievidza

2.

Kristína Nogradyová

A mon âge (Lou)

Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov

3.

Branislav Malina*

Fidèle à moi-même (Claudio Capeo)

Gymnázium, Malacky

4.

Lenka Očenášová

Timotej Rychlý

Les filles d’aujourd’hui (Joyce Jonathan a Vianney)

ZŠ, Ul. Hrnčiarska 1, Zvolen

 

KATEGÓRIA 15-17 ROKOV

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Kateřina Mojžišová

Nuit blanche (Cyrille Aimée)

Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica

2.

Ester Gašparová

Un jour (Zahra Hindi)

Gymnázium Andreja Kmeťa, Banská Štiavnica

3.

Ladislava Kajanová*

Barbara Gajdošíková*

Tu ne m’entends pas (Indila)

Gymnázium svätej Uršule, Bratislava

 

4.

Viktória Maďarová

Le chant des sirènes (Fréro Delavega)

Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica

5.

Sofia Kolesárová

Le cœur qui tremble (Lara Fabian)

Spojená katolícka škola svätého Mikuláša v Prešove

 

KATEGÓRIA 18 ROKOV A VIAC

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Karolína Kantorová*

Demain dès l’aube (Anne Sila)

ZUŠ Zity Strnadovej-Parákovej, Žiar nad Hronom

2.

Lenka Šlosáriková

Si c’était à refaire (Céline Dion)

Gymnázium, Poprad

3.

Marianna Fekiačová

Si t’étais là (Louane)

Gymnázium Ľudovíta Štúra, Zvolen

 

SUPERVÍŤAZ NÁRODNÉHO FINÁLE

Karolína Kantorová

Demain dès l’aube (Anne Sila)

ZUŠ Zity Strnadovej-Parákovej, Žiar nad Hronom

 (c) Katarína Paľová

* na pozvanie Francúzskeho inštitútu na Slovensku a Veľvyslanectva Francúzskej republiky v Bratislave budú reprezentovať počas osláv štátneho sviatku Francúzska (13.7.2018 v Bratislave)

 

POROTA

Jana Orlická

predsedkyňa poroty, speváčka (Banská Bystrica)

Mirka Pavlinková

prezidentka Alliance Française (Ostrava)

Aneta Wojtaszek

učiteľka francúzštiny (Krakov)

Stéphane Tardy

lektor francúzštiny na univerzite (Nitra)

 

Medzinárodné finále  

KATEGÓRIA DO 14 ROKOV

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Alexandra Grabowska (PL)

Rester seule (Louane)

Zespoł Szkoł Ogolnokształcących Integracyjnych nr 7, Krakov

2.

Klára Džuponová (SK)

Ta voix (Laurie Darmon)

ZUŠ Ladislava Stančeka, Prievidza

3.

Katarzyna Budzik (PL)

Dernière danse (Indila)

Spoleczna szkola podstawowa nr 4 im.J.Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Krakov

4.

David Jandl (CZ)

Le déserteur (Boris Vian)

První soukromé jazykové gymnázium, Hradec Králové

5.

Vanda Halmai (HU)

Nouveau parfum (Boggie)

Hatvani Kossuth Lajos Általános Iskola

 

 

KATEGÓRIA 15-17 ROKOV

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Kateřina Mojžišová (SK)

Nuit blanche (Cyrille Aimée)

Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica

2.

Anett Andrikó (HU)

Les échardes (Charlotte Cardin)

Horváth Mihály Gimnázium, Szentes

3.

Lucie Heiníková (CZ)

Dernière danse (Indila)

Gymnázium Bílovec

 

 

KATEGÓRIA 18 ROKOV A VIAC

 

Meno a priezvisko

Pieseň (interpret)

Škola

1.

Martina Forejtková (CZ)

Crier tout bas (Cœur de pirate)

První soukromé jazykové gymnázium, Hradec Králové

2.

Karolína Kantorová (SK)

Demain dès l’aube (Anne Sila)

ZUŠ Zity Strnadovej-Parákovej, Žiar nad Hronom

3.

Igor Majerczak (PL)

Assasymphonie (Rock Mozart Opera)

III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Krakov

4.

Eszter Kovács  (HU)

Adieu (Cœur de pirate)

Gymnázium Zrínyi Ilona, Miskolc

 

 

SUPERVÍŤAZ MEDZINÁRODNÉHO FINÁLE

Alexandra Grabowska (PL)

Rester seule (Louane)

Zespoł Szkoł Ogolnokształcących Integracyjnych nr 7, Krakov

(c) Katarína Paľová

 

CENA POROTY

Kateřina Mojžišová (SK)

Nuit blanche (Cyrille Aimée)

Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica

  (c) Katarína Paľová