Výzva na predkladanie žiadostí: mladé vedecké talenty (do 30. septembra)

Zaujímate sa o vedu a chceli by ste si zmerať svoje vedomosti s mladými kolegami z celého sveta, ako aj s francúzskymi odborníkmi? Prihláste sa a reprezentujte Slovensko na Týždni mladých vedeckých talentov vo Francúzsku!

Od 1. do 7. decembra 2018 budú mať mladí vedci, vysokoškolskí učitelia, blogeri a novinári, ktorí píšu o vede ako aj inžinieri z celého sveta, budú mať možnosť stretnúť sa v svetovom vedeckom centre, podeliť sa o spoločné záujmy a oboznámiť sa s aktivitami jedného z prvých centier európskej vedeckej a technickej kultúry: Universcience Paris


Vybraní uchádzači sa v rámci programu stretnú s odborníkmi z prostredia vzdelávania, inovácií a popularizácie vedy zo Cité des sciences et de l’industrie a z Palais de la découverte.

 

PODMIENKY ÚČASTI

-       Mať slovenské občianstvo a ovládať francúzsky jazyk

-       Vek medzi 18 a 28 rokov

-       Mať dobré výsledky v určitej vedeckej oblasti


PRIHLÁSTE SA!

Ak máte záujem prihlásiť sa do tohto programu, pošlite Vašu prihlášku pani Martine Saganovej do 30. septembra na adresu: martina.saganova@institutfrancais.sk

Laureátov vyberie Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku. Pobytové a cestovné náklady budú hradené Francúzskym veľvyslanectvom a Universcience.