Francúzsky súbor LA MUE/TTE na festivale Bábkarská Bystrica TOUR 2018 (9|10|21.00)

Predstavenie „JEDEN V DRUHOM“ v podaní francúzskeho súboru LA MUE/TTE z Nancy uzatvorí program ročníka 2018 podujatia Bábkarská Bystrica TOUR – medzinárodného festivalu bábkového divadla pre deti a dospelých v Banskej Bystrici a v okolí, ktorý usporadúva banskobystrické Bábkové divadlo na rázcestí (BDNR).

 

utorok 9. októbra 2018 o 21.00
Misijný dom, Skuteckého 4, Banská Bystrica

LA MUE/TTE (FR)

JEDEN V DRUHOM

Vizuálne a hudobné neverbálne predstavenie pre dvojicu hercov
pre dospelých a mládež od 12 rokov, 50 min.

Réžia, bábky, scénografia a intrepretácia: Delphine Bardot a Santiago Moreno

 

 

Predstavte si krásny romantický sladký obrázok: muž a žena alebo radšej žena a muž. Pár. Dvojica. Prepojená, spojená v dome s krásnou kvetovanou tapetou si žije bez jedinej vrásky. V nádhernej zlatej klietke, v ktorej funguje nenápadná mechanika normálneho šťastia. Mužská a ženská veľkosť sa navzajom miešajú. Jeden v druhom sa objavujú vo víre vizuálneho a hudobného vesmíru. Inscenácia Jeden v druhom je analýzou vnímania našej identity v rámci párových vzťahov.

Mladá francúzska skupina otvorená všetkým druhom bábkarskych techník a videnia sa sformovala v roku 2014. Vo svojich inscenáciách kladie dôraz na neoddeliteľné spojenie gest s hudbou, pohybu a bábky s prácou s objektmi. Inscenácia sa s úspechom uviedla na prestížnom festivale v Charleville-Mezieres, FR, v r. 2017.

JEDEN V DRUHOM teaser