Zoom: Arnaud des Pallières v A4/Kino Inak (03‑06|02)

Aj napriek tomu že Arnaud des Pallières prezentuje svoje filmy na veľkých festivaloch, stále ostáva na okraji. Patrí medzi autorov, ktorí sa neustále hrajú s filmovou formou. Zdanlivo známe príbehy prekrúca a robí nejasnými, testuje našu pozornosť i schopnosť čítať rozbitý príbeh. Každým novým filmom sa premieňa, čoho dôkazom sú aj tri úplne odlišné filmy v tomto profile.

3., 4. a 6. februára 2019, A4/Kino inak, Karpatská 2,  Bratislava

Dobrovoľné vstupné

 

nedeľa 3. februára o 20.00

PARK

Réžia Arnaud des Pallières - 2006 - Francúzsko - 1h46 - Dráma

Hrajú Jean-Marc Barr, Sergi López, Nathalie Richard

Georges Clou žije v jednej z rezinecii na predmestí. Vedie usporiadaný život, každé ráno chodí do práce, v nedelu do kostola, miluje svoju manželku, syna a psa. Paul Marteau je mladý, krásny, inteligentný a bohatý. Je ale vnútorne rozvrátený svojim postojom ku svetu a súčasne neutíchajúcou túžbou byť jeho súčasťou. Jedného dňa sa životné cesty týchto dvoch mužov náhodne pretnú. Pre Cloua to znamená príležitosť k uzavretiu nového a uprímného priateľstva, Morteau zas nájde nový elán do života. Otázka znie, ako hodlá s týmto priateľstvom Marteau naložiť.

 

pondelok 4. februára o 20.00

MICHAEL KOHLHAAS

Réžia Arnaud des Pallières - 2012 - Francúzsko, Nemecko - 2h02 - Historická dráma

Hrajú Mads Mikkelsen, Bruno Ganz, Denis Lavant

V 16. storočí pomaly končí feudalizmus a Európa sa ocitá na prelome starého a nového sveta. Vážený obchodník s koňmi Michael Kohlhaas je milujúci otec a mierumilovný občan. Keď ho ale bohatý lord okradne o kone, odštartuje sa reťazec nezvratných udalostí. Kohlhaas prišiel o živobytie a vieru v právo a tak sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk.

 

streda 6. februára o 20.00

 

SIROTA

Un film d'Arnaud des Pallières - 2016 - France, Allemagne - 1h47 - Drame

Avec Adèle Haenel, Adèle Exarchopoulos, Solène Rigot, Gemma Arterton

Portrét jednej ženy v štyroch obdobiach jej života. Dievčatko chytené v tragickej hre na schovávačku. Tínedžerka, ktorá preletuje z jedného miesta na druhé, od jedného muža k druhému, pretože čokoľvek je lepšie ako jej vlastný domov. Mladá vidiečanka, ktorá sa snaží presadiť v Paríži, a nakoniec dospelá úspešná žena, ktorá verí, že utiekla svojej minulosti. Štyri herečky, jedna hrdinka.