Výstava „V tieni vlny“ francúzskej maliarky Charlotte Denamur (21|02‑18|03)

Charlotte Denamur nad maľbou uvažuje  ako nad fyzickým a zmyslovým zážitkom z farby v priestore, až kým nevidno odlesky či dokonca "hluk" ružovej farby na bielom múre. Vo svojich výstavách sa snaží tvoriť permutácie tých istých dynamík aké sú prítomné v jej vlastnom ateliéri. Tento spôsob vyjadrovania je v priamom vzťahu s rozmermi a objemom priestoru hosťujúceho výstavu, do ktorého sa jej maľba infiltruje, v ktorom sa rozťahuje, ukladá na zem, zdvíha nahor po múroch alebo ho doslova celý obalí.

Umelkyňa maľuje i na dlážku farebnými šťavami, po ktorých sa následne prechádza.

Nešikovnosť a rôzne nehody sú integrálnou súčasťou jej tvorivého procesu. Škvrna sa stáva motívom v Charlottinom slovníku. Umelkyňa skúma fenomény zjavenia sa a miznutia a zvoláva, aby sa dostavili v náznakoch tváre, úst či ruky.

V roku 2016 svoju tvorbu predstavila na Bienále mladého umenia vo Franzensfeste (Fortezza) v Južnom Tirolsku. V roku 2017 získala 3-mesačný pobyt v umeleckej rezidencii v Moly-Sabata (Nadácia Alberta Gleizesa), počas ktorého vytvorila diela pre výstavu "En crue". V tom istom roku bola jedna z jej malieb vybraná pre veľtrh súčasného umenia ArtVerona. V roku 2018 sa zúčastnila na kolektívnej výstave Azur et Bermudes, prezentovanej v medzinárodného veľtrhu súčasného umenia Art-O-Rama v Marseille. Charlotte taktiež vystavovala v MLIS a v Paláci Bondy ako i v galériách Roger Tator, B+, Regard Sud v Lyone a v galérii Houg v Paríži.

Výstava od 22. februára do 18. marca 2019

Galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, Bratislava

Fotogaléria z vernisáže - štvrtok 21. februára 2019 o 18.00