Divadelné predstavenie: Liberté, égalité, électricité - Československá verneovka (01/04 | 19:30)

Bratislavské divadlo GUnaGU v spolupráci s parížskym divadelným súborom La Compagnie An Telenner bude uvádzať hru Viliama Klimáčka vo francúzskom jazyku: LIBERTÉ, EGALITÉ, ÉLECTRICITÉ. Tento divadelný projekt vznikol k stému výročiu vzniku Československa.
 

Po. 1. apríla o 19:30 | Divadlo GUnaGU (Františkánske nám. 7, Bratislava)

Rezervácia:
https://www.ticketportal.sk/event/LIBERTE-EGALITE-ELECTRICITE

Trvanie: 60 minút

 

O hre

Hra v desiatich obrazoch mapuje vznik Československa od roku 1918 do rozpadu republiky. Na príbehu troch generácií jednej rodiny zažijeme vznik novej republiky, mobilizáciu roku 1938, stalinizmus roku 1951, okupáciu piatich armád v auguste 1968, ale aj rozpad spoločného štátu ako rozvod zmiešaného česko-slovenského manželstva, v ktorom si partneri delia knižnicu.
Veľkú časť hry tvoria autentické príbehy ľudí, ktorí museli emigrovať z ČSSR a použili pri tom doma zhotovený balón a ponorku - preto „československá verneovka“. „Ělectricité“ v názve zase evokuje elektrický plot, ktorým bolo totalitné Československo ohradené.

V. Klimáček mal v septembri 2017 úspešnú premiéru hry „L´opération Romeo“ v parížskom Theátre 13. Nová hra Liberté, egalité, electricité, sa bude uvádzať predovšetkým pre francúzske publikum.

Hrajú

  • Jana Bittnerová
  • William Mesguich
  • Petr Růžička (husľový virtuóz)