Dni architektúry a dizajnu DAAD 2019 s parížskymi architektonickými ateliérmi LAN a MUOTO (28+31|05)

Parížske architektonické ateliéry LAN Architecture a Studio MUOTO budú čestnými hosťami jubilejného 10. ročníka Dní architektúry a dizajnu DAAD 2019 v Bratislave.

Tento rok DAAD oslavuje 10. výročie, preto sa jeho usporiadatelia rozhodli opäť pozvať LAN Architecture, ktorý boli hosťami festivalu v roku 2011. Taliansky architekt Umberto Napolitano, hlavný predstaviteľ tohto francúzskeho architektonického ateliéru predstaví svoje kľúčové projekty - moderné obytné domy, ale aj verejné budovy ako radnice, väzenia, súdy a divadlá ako Le Maillon v Štrasburgu. LAN Architecture stoja aj za prestavbou časti slávneho výstavného pavilónu Grand Palais v Paríži. Umberto bude tiež hovoriť o ich snahe nachádzať kreatívne a zároveň elegantné riešenia v architektúre prepojením iných disciplín. Všetky stavby sú projektované s ohľadom na ich funkčnosť v danom sídelnom útvare tak, aby podnecovali k stretávaniu miestneho obyvateľstva. Typická pre nich je aj vizuálna otvorenosť a prepojenie s exteriérom.

Umberto Napolitano predstaví LAN Architecture v rámci slávnostného otváracieho večera festivalu v utorok 28. mája 2019 o 19.00 v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Zástupcovia architektonického ateliéru Studio MUOTO za Paríža sa predstavia v piatok 31. mája 2019 po 19.00 v rámci design eventu Prvá liga v na Fakulte architektúry STU – Nám. slobody 19