Francúzsky fotograf Cédric Delsaux hosťom Mesiaca fotografie 2019 (29|10‑20|12)

Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave (SEDF) predstaví v rámci 29. ročníka svojho festivalu Mesiac fotografie Bratislava samostatnú výstavu francúzskaho fotografa Cédrica Delsaux „Vitajte v temnej korporácii“.

Už od roku 2005 sa Cédric Delsaux vo svojej tvorbe inšpiruje  imaginárnym svetom Star Wars. Do reálnych záberov skutočných miest, neuveriteľne hodnoverným spôsobom zakomponováva imaginárne postavy i iné reálie z tejto najslávnejšej filmovej sci-fi ságy.

Svoje práce zo série Dark Lens, na ktorú nadväzuje séria "Welcome to the Dark Corporation", úspešne vystavoval už po celom svete a získal za ňu uznanie i od samotného otca zakladateľa Star Wars. George Lucas o jeho tvorbe napísal :

„Počas rokov mnoho umelcov interpretovalo Star Wars spôsobmi, ktoré značne presahujú to, čo sme kedy videli vo filmoch. Jedna z najunikátnejších a najpútavejších interpretácií aké som kedy videl je práca fotografa Cédrica Delsauxa, ktorý brilantne zakomponoval postavy zo Star Wars do záberov z neoddiskutovateľne pozemského mestského a priemyselného prostredia. Tak ako sú jeho obrazy novátorské a úderné, pôsobia naozaj hodnoverne.“

Fotografická výstava

Cédric Delsaux: Vitajte v temnej korporácii (Welcome to the Dark Corporation)

Vernisáž v utorok 29. októbra 2019 o 17.00

Výstava od 30. októbra do 20. decembra 2019, Stredoeurópsky dom fotografie, Galéria Profil, Prepoštská 4, Bratislava

Vstupné: 4€

Cédic Delsaux : Red Cloud's Pick-up | 2017