V januári v Kine inak s filmami z Francúzskeho inštitútu (08+20|01|20H)

Naše partnerské Kino inak v A4 - priestore súčasnej kultúry (Karpatská 2, Bratislava) premietne v januári dva výrazné dokumentárne filmy z ponuky katalógu IFcinema Franúzskeho inštitútu v Paríži. Srdečne Vás pozývame.

 

8. január
CinemAfrica: Amal
Streda / 20.00 / kino inak / vstupné dobrovoľné
Réžia Mohamed Siam, FR/EG, 83 min., arab + en tit.

Keď mala Amal 14 rokov, stála na námestí Tahir a žiadala zmenu pre svoju krajinu. Časozberný dokument Modameda Siama sleduje počas nasledujúcich šiestich rokov jej dospievanie i premeny egyptskej spoločnosti, keď bola jedna diktatúra nahradená druhou. Z Amal sa stáva odhodlaná bojovníčka pouličných protestov, no hľadá taktiež svoju identitu – podobne ako porevolučný Egypt.
V spolupráci s Francúzskym inštitútom.

 

 

20. január
Prehliadnuté: Ambulancia
Pondelok / Kino inak / 20.00 / vstupné dobrovoľné
La permanence, réžia: Alice Diop, FR, 96 min., fr + en tit

Nový cyklus Kina inak bude sledovať odvážne a zároveň úspešné festivalové filmy, ktoré však ostali na Slovensku prehliadnuté.

Prvým z nich je nekompromisný dokumentárny film, jeden z víťazov festivalu dokumentárnych filmov Cinéma du réel. Alice Diop v ňom sleduje dianie v malej ambulancii na predmestí Paríža, ktorú navštevujú predovšetkým najchudobnejší imigranti. Strohým spôsobom a pritom s emocionálnou silou podáva svedectvo o nefunkčnom systéme, osobnej angažovanosti doktorov i každodenných drámach pacientov.