Sezónne práce

Cestovný ruch a rekreácia

Foto: F. de la Mure / MAEE

Cestovný ruch a rekreácia predstavujú výbornú príležitosť pre sezónne práce. V čase letnej sezóny (ale pozor, s vyhľadávaním treba začať omnoho skôr!) sú v ponuke mnohé pracovné pozície ako napríklad recepčný/á, animátor/ka, časník/čka v rekreačných strediskách, zábavných parkoch, letoviskách a iných dovolenkármi vyhľadávaných strediskách, v hoteloch či v cestovných kanceláriách. Počas zimnej sezóny sa zas práca sústreďuje predovšetkým v lyžiarskych strediskách.

Veľkou výhodou pri hľadaní takéhoto typu práce sú napríklad certifikát o absolvovaní animátorského kurzu, športové ocenenia či rozličné kompetencie v oblasti umenia a technické zručnosti. Aktívne ovládanie cudzích jazykoch môže byť v niektorých prípadoch nevyhnutnosťou.

Poľnohospodárstvo

Foto : Antoine Arraou / MAEE

Bohatú ponuku sezónnych prác nájdete tiež v poľnohospodárstve. V období od mája do októbra prebiehajú vo všetkých poľnohospodárskych a vinárskych oblastiach Francúzska rôzne poľnohospodárske práce (zber ovocia, vinobranie). V závislosti od sezóny a regiónu, ktorý si vyberiete, ide predovšetkým o zber zemiakov, paradajok či hrozna. Je to nepochybne skvelá príležitosť spoznať francúzsky vidiek a krásnu prírodu, pochutnať si na čerstvých miestnych produktoch či na kvalitnom víne.

Au-pair

Ste mladý, radi by ste čo najrýchlejšie pokročili vo francúzštine a lepšie spoznali francúzsku kultúru priamo s rodenými hovoriacimi, zažili nezabudnuteľné zážitky a nadviazali nové priateľstvá? V takomto prípade môže byť pre vás zaujímavá práve práca au-pair. Ako odmenu za vašu pomoc so starostlivosťou o deti a domácnosť, vám hosťujúca rodina poskytne ubytovanie, stravu a vreckové. Pracovať ako au-pair je nepochybne vynikajúca skúsenosť, ktorá obohatí aj váš životopis.