France Alumni Slovakia

Bývalí slovenskí študenti, ktorí dostali štipendium od francúzskej vlády na štúdium vo Francúzsku, majú možnosť pripojiť sa k sieti France Alumni Slovakia.

Založená v roku 2016, rok a pol po inaugurácii globálnej siete France Alumni pánom Laurentom Fabiusom, vtedajším ministrom zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja. Zahŕňa študentov a bývalých študentov, štipendistov a neštipendistov, absolventov programu Erasmus, diplomového štúdia alebo prípravy o dvojitý - francúzsky a slovenský - diplom. 

Vďaka sieti France Alumni Slovakia je možné sa spojiť s členmi tejto siete v prípade otázok týkajúcich sa štúdia vo Francúzsku, s jej partnerskými spoločnosťami, konzultovať ich pracovné ponuky, ale tiež byť informovaný o organizovaných podujatiach.

Služba vedeckej, technickej a univerzitnej spolupráce veľvyslanectva Francúzska na Slovensku organizuje niekoľko priateľských stretnutí medzi absolventmi niekoľkokrát do roka. Je to príležitosť, aby sa stretli a podelili sa o svoje skúsenosti vo Francúzsku.

Kontakt: adele.picquet@diplomatie.gouv.fr

Pre viac info: https://www.francealumni.fr/fr/poste/slovaquie/

 

Stretnutie 29. júna 2018